«Ніколи такого не було – і от знову»

Найколоритніший російський прем’єр-міністр вмів своїми оказіоналізмами вводити в ступор, але від деяких подій в Україні і в Черномирдіна б мову відняло.

 

Вибухи тижня

 

 

Містами-побратимами з часів глибокого соціалізму називали населенні пункти, найкращі представники яких час від часу збиралися в делегації і каталися зі Львова в угорське місто Печ чи з Києва до фінського Тампере. Тепер побратимами можна іменувати Новобогданівку, Балаклію, Артемівськ (тепер його називають Бахмутом), Лозову, Сватове і Калинівку.

Там вибухало, і делегації місцевого населення не поважно виїздили до побратимів, а дуже поспіхом утікали куди тільки можна.

 

З Калинівки, яка за двадцять кілометрів від Вінниці і зовсім поруч від складів з військовою амуніцією, евакуювали близько 30 тисяч люду. Пожежу на тих складах локалізували доволі швидко, і до справжньої трагедії не дійшло. Компетентні люди порахували, що вибухнуло 32 тисячі тонн снарядів, і оцінили той весь феєрверк в 800 мільйонів доларів.

Кажуть, що за час війни на Донбасі вибухнуло менше. Тепер ті самі компетентні люди роздумують, який населений пункт долучиться до плеяди «міст-побратимів».

 

Педагоги тижня

 

 

День вчителя позначений купами букетів, які потім в’януть в відрах, усмішками в стилі «щоб ти так жив, як я усміхаюсь», і недолугими запрошеннями когось авторитетного. Таке було, знову ж таки, і в часи глибокого соціалізму. Тільки «за Брєжнєва» на збори педагогічного колективу запрошували ветеранів освітянської ниви чи просто ветеранів, а тепер тренд (майже нове і цілком модне слово) гостити представників культу. Священики кроплять засідання педагогічної ради, вчителі показово хрестяться.

 

Переплюнули всіх в Національному педагогічному університеті імені Драгоманова, де студентам було сказано, аби вони обов’язково перейшли через квартал і постояли біля Собору святого Володимира з розумним виглядом писків. Студенти трохи не зрозуміли і влаштували обструкцію.

 

Деза тижня

 

 

Поважна структура з назвою Amnesty International закликає Російську Федерацію негайно скасувати вироки двом заступникам голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу та Ільмі Умерову, а також кримському журналісту Миколі Семені, а потім випускає в ефір заклик до української влади – сформулювати та озвучити чітку політику, що гарантуватиме непостачання озброєння та технічної допомоги Південному Судану у військовій сфері.


Колись, в часи квітучого Кучми, Україні пояснювали, що не треба дружити з Іраном, бо він вселенське зло, і не пасує будувати там Бушерську АЕС. Україна «вмилася» і не будувала. Втратили на тому десь два мільярди – не гривень. Зовсім недавно Україна «постачала» двигуни для корейських ракет, які мають бабахнути десь по Каліфорнії чи Нью-Йорку. Ким Чен Ин ще не вирішив, але Україну вже звинуватили. Тепер ми подарували сильно засмаглим хлопцям, що живуть біля екватора, якесь жахливе озброєння, і це стане увертюрою до апокаліпсису.

 

Страшно уявити, що станеться, коли українськими збройними контактами зацікавиться Green Peace чи Асоціація захисту опосумів в Південному Уельсі. Виявиться, що ми торгуємо смертоносними аркебузами з нащадками Тамерлана, які окупували Східний Тимор. І багато хто в це повірить.

 
Закон тижня

 

 

"Освітня реформа повністю відповідає нашим зобов’язанням. Наведу простий приклад поточної ситуації. Рік тому я відвідував консульство на Закарпатті, я вітався з людьми, і деякі люди не могли відповісти мені українською", – сказав міністр закордонних справ України Клімкін. Міністр-дипломат традиційно поводиться виховано і не вживає ненормативної лексики, угорці продовжують качати права.

 

«Громадяни України, де розмовляють здебільшого угорською або румунською, не зможуть вступити до університету, не зможуть служити в армії або зайняти державну посаду... І це також питання національної безпеки. Ідея цього закону – не обмежити когось, а розширити можливості для всіх, залучити всіх до суспільного життя», – говорить вихований міністр, але для чогось вітчизняний Закон "Про освіту" відсилають на атестацію до Венеційської комісії на предмет його відповідності міжнародним нормам.

 

Потім зовсім невихований міністр внутрішніх справ Аваков розповідає про терористів, які хотіли на Верецькому перевалі підірвати пам’ятник угорським походенькам з Азії до Європи. І хочеться бути толерантним, спокійним, говорити Szeretlek, але виходить геть ненормативна лексика у стилі орієнтованих на ту саму Азію Орбана і Йобіка.

 

02.10.2017