З фризурою все добре

Якась дотепна людина порівняла Нью-Йорк з фраєром, що дбає про свою зачіску, але забуває користуватися туалетним папером. Про українську політику можна сказати щось подібне – для зовнішнього вжитку ми білі і пухнасті, а справи внутрішні трохи зле пахнуть

 

Міжнародне тижня

 

 

Президент Порошенко приймає на свою адресу зіпсовані помідори (поки що тільки у вербальному вигляді), коли про нього говорять всередині країни, але за кордоном Петро Олексійович з його адекватною англійською, переважно вдалою жестикуляцією і поміркованим артистизмом виглядає цілком пристойним політиком.

 

Цього разу він вдало виступив на Генеральній Асамблеї ООН і зустрівся з кількома громадянами, які мають справжній вплив на цій планеті. Спіч на Генасамблеї то елемент прийнятих правил гри; і виголошувати його представник країни, яка зазнала агресії, повинен, аби ті держави, яких подібна біда не спіткала, не думали, що Царство Боже вже настало, леви потоваришували з ягнятами, а морлоки дарують елоям квіти на сімейні свята.

 

Важливішим було чергове рандеву з президентом США Трампом. «Президент Трамп підтвердив американську підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Президент Трамп та президент Порошенко обговорили шляхи досягнення миру на сході України»,  повідомила прес-служба Білого дому, додавши, що американський президент закликав нашого продовжувати працювати над усуненням корупції та покращенням бізнес-клімату в країні.

 

Нібито звичайний протокол, але він означає, що за океаном про нас ще не зовсім забули, а тепер, може, і про Будапештський меморандум згадають. І півмільярда доларів, які з бюджету США будуть виділені Україні на озброєння, є тому маленьким підтвердженням.

 

Спецпредставник тижня

 

 

Як слід було чекати, епопея з «блакитними шоломами» на Донбасі буде довгою, як собача пісня. Тему остаточно осідлав спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер і тепер пояснює американське бачення виходу з ситуації.

 

Щоправда, у виступі на одному з телеканалів американець продемонстрував, що сам ще не до кінця розібрався в наших катавасіях.

 

«Ми бачимо конфлікт, який продовжується протягом трьох років. Мінські домовленості зайшли у глухий кут. І зараз ми говоримо про безпеку... Люди все ще гинуть, вогонь не припиняється, і буквально декілька днів тому люди також гинули. Тож ми повинні знайти певне рішення, вийти з цього глухого кута. Це дуже важливо»,  наголосив Волкер. А потім прозвучала фраза: «Перш за все основна її мета (миротворчої місії)  гарантувати безпеку людей; і для того, щоб провести вибори, ми повинні виконати мінські домовленості».

 

Дисонанс щодо паперів, які з’явилися в столиці Білорусі, і котрими на кожному кроці розмахують росіяни, очевидний, але є надія, що спецпредставник таки розбереться, а компетентні люди з української сторони йому в тому процесі поможуть.

 

Рада тижня

 

 

Вищий законодавчий орган вкотре підтвердив своє реноме найбільш статусного бедламу країни. Старожили парламентських кулуарів кажуть, що минулої п’ятниці було встановлено рекорд відсутності народних депутатів на робочих місцях. Спікер Андрій Парубій може волати голосом Джельсоміно, закликаючи колег до роботи, але від того хіба люстра впаде і покалічить кілька десятків парламентарів, яким давати інтерв’ю в коридорі не було настрою, а спускатися у буфет в підвалі ліньки.

 

До речі, про цей заклад харчування. Останнього разу з ініціативою не пускати журналістів до їдальні парканадцять років тому виступив тодішній перший віце-спікер Адам Мартинюк. Адама Івановича скоренько зашикали – і він вгомонився. Історія повторюється. А буфетна тема популярна не тому, що все у Верховній Раді нормально і говорити нема про що  навпаки, там абсолютно все ненормально, тому таки нема про що говорити.

 

Реформи, яких від нас вимагають ті, кого прийнято називати «світова спільнота» і простий здоровий глузд, перебувають в ембріональному стані, а з такими працелюбними законодавцями їх майбутнє примарне.

 

Бюджет тижня

 

 

Попри оптимізм, який випромінювали в Кабінеті Міністрів, коли говорили, що цього року головний фінансовий документ приймати «під ялинку» не будемо, бо державний бюджет народні депутати матимуть час вивчити, цього навряд чи варто чекати. Крім того, якщо парламентарі в ті цифри вчитаються, а ще пригадають арифметику, то виникнуть проблеми.

 

У документі повинно зацікавити те, що витрати на утримання Адміністрації президента збільшили на 35%, Верховної Ради – на 40%, Кабінету Міністрів – у 2,5 раза.

 

Парламенту, ясна річ, треба фінансування збільшити, скажуть нардепи. А чого збільшувати чиновникам з виконавчої гілки влади?

 

Збільшиться і державний борг України і сягне 85% ВВП (рекорд), зате зменшиться гривня. В цьому пункті можна включити калькулятор – інфляція запланована на рівні 7%, але той самий держбюджет передбачає, що національна валюта девальвує з 26-ти до понад 30 гривень за долар. Хтось у п’ятому класі середньої загальноосвітньої школи з точними науками не дружив.

 

25.09.2017