Уряд Іспанії нарощує кількість поліціянтів у Каталонії.

Мадрид має намір не допустити проведення в провінції референдуму про незалежність, запланованого на 1 жовтня.

 

 

Окрім поліціянтів, до Каталонії скеровано підрозділи Цивільної гвардії (жандармерії), повідомило в п'ятницю, 22 вересня, Міністерство внутрішніх справ Іспанії. Перед ними поставлено завдання забезпечувати порядок в громадських місцях і взяти під контроль приміщення, в яких 1 жовтня можуть бути організовані дільниці для голосування на референдумі про незалежність Каталонії, проведення якого заборонив Конституційний суд Іспанії, – подає газета El Pais.

 

Рішення ухвалено після масових протестів в реґіоні, спричинених тим, що раніше поліція конфіскувала мільйони бюлетенів і обладнання для проведення референдуму про незалежність і затримала 14 представників реґіональної адміністрації. За даними іспанських ЗМІ, всіх їх відпустили в п'ятницю.

 

Уряд Іспанії має намір за всяку ціну перешкодити проведенню референдуму про незалежність Каталонії. У той же час каталонська реґіональна адміністрація на чолі з Карлесом Пучдемоном збирається провести плебісцит, хай і проти волі Мадрида. Як заявив Пучдемон, у нього є «надзвичайний план, щоб гарантувати проведення опитування».

22.09.2017