«Бляхи»

Люди матюкаються. Це негарно, і таким чином людина виявляє власну слабкість і непристосованість до навколишнього середовища. Тому матюки слабкі і непристосовані люди замінюють евфемізмами. А іноді перетинають кордон.

 

Старт тижня

 

 

З серйозних новин про Верховну Раду треба зауважити дві. По-перше, в тамтешній їдальні трохи подорожчали харчі, але вибір став більшим. В попередніх скликаннях в підвалі законодавчого органу можна було наїстися за 30 гривень, тепер за ті самі гроші можна випити каву і подивитися на два телевізори.

 

Проте в приміщення, де колись була непогана кухня, громадяни ще приходять, і це друга новина – Верховна Рада почала роботу. Спікер цього органу Андрій Парубій говорив розумні речі, потім щось подібне казав Президент Петро Порошенко, хор на балконі традиційно співав гімн.

 

Коли після армагеддону якісь рептилоїдні археологи викопають з-під землі будівлю, яка десь мала купол, то задумаються над питанням «що вони там, бляха, робили?»

 

Номери тижня

 

 

Футбол – цікава гра, але там є правила, які треба поміняти. Наприклад, зробити ворота розміром як хокейні і до них прибити дошки, аби м’яч не попав туди в принципі. Ще можна дозволити футболістам бігати по газону з бейсбольними битами і (слабкі і непристосовані до навколишнього середовища люди не вживають таких слів) опонентів в різні частини тіла.

 

Для людей, які ввезли з Польщі і Литви (Німеччини, Нідерландів тощо) гарні, але старі (можна сказати і навпаки – старі, але гарні) автомобілі, ідея з футбольними правилами є актуальною. Власники автомобілів з закордонними номерами не погоджуються з неправильними правилами гри (старий і перевірений фразеологізм) і псують життя тим, хто тих правил дотримується.

 

Державі пасувало б в цей момент подумати про правила. Не треба прибивати дошки до футбольних воріт, і давати бити футболістам також не варто, можна подумати про місцеве виробництво автомобілів. Далі буде знову лексика, якої не толерують в поважних товариствах.

 

Миротворці тижня

 

 

Воєнні дії на сході України, можливо, припинять «блакитні шоломи». Таке запропонував головний мешканець Кремля. Можна було б ще подумати про запрошення до підтвердження Будапештського меморандуму тонтон-макутів, хунвейбінів і червоних кхмерів. Миротворці ООН (згадані «блакитні шоломи») працюють в зонах громадянської війни, в Сьєрра-Леоне чи в Центральноафриканській Республіці. Поки що українці мають відносно білий колір шкіри і не мають громадянської війни. Існує напад на Україну зі сторони сусідньої держави, але тут треба таки знову говорити мовою дипломатів і ненормативної лексики не вживати.

 

Фразу шефа російського МЗС Сергія Лаврова «наша пропозиція полягає в тому, щоб спостерігачі ОБСЄ сумлінно, чітко і ефективно виконували спостереження за реалізацією Мінських домовленостей, давайте надамо їм збройну охорону, склад якої буде визначено сторонами конфлікту – Києвом, Донецьком і Луганськом», залишимо без коментарів.

 

Матюки тижня

 

 

 

Саакашвілі прийшов в Україну. Цей процес порівнювали з поверненням Наполеона з острова Ельба, куди його (не Саакашвілі) після Фонтенблоського договору попросили поїхати.

 

Михаіл Ніколозович в Україну повернувся в вигляді згаданої «бляхи» – незаконно, негарно, але нема на то ради. Коли такі дії кояться в країні, яка має бажання бути повноцінною, то треба згадувати Подерв'янського, а краще Макіавеллі.

І про ненормативну лексику також треба згадати попри Подерв'янського: «Король Луі любив гуляти в старому парку Фонтенбло, а що селянин голодав, монарха це …» допишіть самі.

 

11.09.2017