Festina lente

Не найдурніший імператор Август Октавіан заповідав поспішати повільно – і мав рацію. Тільки в цьому процесі треба дотримуватися балансу, бо може статися непередбачуване.

 

Американець тижня

 

 

Цікавий чоловік із статусом спецпредставника Держдепараменту США і ім’ям Курт Волкер розповів українцям те, що вони (ми) і так самі мали б зрозуміти давно. До вступу в НАТО ми не готові, і то таки правда. Летальну зброю нам дадуть, але про те зараз дискутують в коридорах законодавчої влади в Штатах.

 

«Будапештський меморандум» пам’ятає хіба той папір, на якому його підписували, а Крим – невід’ємна частина України, так само як окуповані території Донецької і Луганської областей. Американці вміють дбати за свої інтереси, і українцям треба брати в заокеанських гостей приклад.

 

До речі, про недоцільність відновлення ядерного озброєння Україною пан Волкнер також казав. Дотепність гаранта цілісності країни, яка на берегах Дунаю підписала «те, про що слід пам'ятати», варто записати в історію. Як мюнхенські угоди.

 

Миротворці тижня

 

 

«Ідею з миротворцями я збираюся наступного місяця презентувати в Нью-Йорку на сесії Генеральної асамблеї ООН. Так, країна-агресор є постійним членом Ради безпеки ООН і, на жаль, володіє правом вето, але це не означає, що ми не повинні прагнути до такого рішення», – сказав Петро Порошенко не деінде, як у Сєверодонецьку Луганської області.

 

Потім Президент України зазначив:

«Щоб це було гарантією того, що на Донбасі припинять стріляти, гарантією того, що Росія припинить постачати бойовиків і виведе свої регулярні підрозділи, забере зброю, яку вона поставила, щоб вбивати українців. І я підкреслюю, що як тільки Росія забере свої війська, то у нас немає ніяких приводів для конфліктів і дискусій».

 

Можемо чекати хлопців у блакитних шоломах з Пакистану, Бангладеш чи Фінляндії. Азіати тішитимуться від того, що вар’ятів в Європі ще більше, ніж на їхньому континенті, а європейці шалітимуть від наявності такої кількості гальмівної рідини в окремо взятих територіях.

 

ДТП тижня

 

 

«Мажорні» аварії стали родзинкою України. Чемних і неозброєних посполитих переїжджають гарними машинами як на середньої гидотності провінційних дорогах, так і в центрі столиці, де асфальтові нема що закинути.

 

Нестор Шуфрич – бренд. Тепер виявилося, що є два бренда з такою назвою. Нестор Несторович, син народного депутата і також, напевно, дуже порядна людина (якщо почитати те, що про нього каже прес-служба батька), на пішохідному переході збив людину, бо їхав дуже швидко, а чоловік пересувався дуже повільно. Така версія може прозвучати з вуст адвокатів Нестора Несторовича, і вони матимуть рацію, бо пересуватися швидко чи повільно повинні вирішувати люди, які їздять на Bentley, а ті, в кого такого засобу пересування нема, повинні думати про те, щоб не ходити.

 

Історія з Нестором Несторовичем закінчиться, ймовірно, як ДТП з Костянтином Меладзе, який п’ять років тому вбив поблизу Києва місцеву мешканку. Композитор і продюсер пообіцяв забезпечити дітей загиблої аж до їхнього повноліття. На тому справа і закінчилася.

 

Газ тижня

 

 

До гречки і цукру, які дорожчають, коли саме їм це подобається, от дуже хочеться сказати «внізапно», але треба казати «несподівано», додався газ. Тупо забирати продукт, аби трохи на тому нажити грошей, як робили у середньовіччі торгаші сіллю. Іноді монополістів били сокирами, але переважно монополісти мали своїх охоронців, які не давали такого робити.

 

Середня ціна на автогаз по країні зросла з 10,85 грн/л до 15,60 грн/л. Коли гроші «гуляють» аж настільки сильно, то людина з двадцять першого століття починає згадувати моргенштерн, іспанський чобіт і гільйотину. Зрештою, гільйотина – то не Середньовіччя. То вже майже цивілізована історія. Але про газ і гільйотина скаже своє слово.

 

28.08.2017