Поліція затримала молодиків, які намагалися розмалювати елементи «Простору синагог».

 

13 липня, уночі, близько 1-ої години патрульним надійшло повідомлення від громадянина, який виявив та зупинив трьох осіб, які пошкодили фарбою пам’ятну споруду – меморіал на вулиці Староєврейській, повідомили у Патрульній поліції Львова.

 

Патрульні прибули на місце, де зустріли заявника. Чоловік розказав, що йшов по вулиці та побачив, як троє молодиків почали розмальовувати фарбою одну з плит. Він їх зупинив, забрав фарбу та попередив, щоб вони нікуди не втікали, адже поліція вже їде. Патрульні встановили особи порушників – це були хлопці 15-ти, 17-ти та 20 років.

 

Слідчо-оперативна група, яка прибула на місце – зафіксувала це порушення. Крім того, патрульні примусили хлопців cтерти написи, які вони залишили. Осіб запросили до Галицького відділу поліції для з’ясування всіх обставин.

 

Водночас інцидент прокоментував директор «Єврейського відродження» і Центру дослідження юдаїки Мейлах Шейхет, який заявив, що проект «Простір синагог» є наругою над святинею.

 

«Події з свастиками на плитах так званого проекту "Простір синагог", створеного за ідеологічними, політичними та комерційними інтересами авторів, є доказом вагомості виключно цільового використання історико-культурної спадщини відповідно до законів і міжнародних угод України, бо тільки в такому випадку історико-культурна спадщина гармонізує суспільство, в інших випадках нецільове використання історико-культурної спадщини призводить до протистояння з деструктивними елементами, антилюдськими ідеями і т. д.

Так званий проект "Простір синагог" є наругою над святинею і відповідальність за цю наругу несуть автори цього проекту. Ми попереджали Центр міської історії Центрально-Східної Європи, німецьку організацію співробітництва GIZ та Львівську міську раду і міськвиконком про протиправність вчиненого проекту, але вони нас, м’яко кажучи, не почули. Ми звернулись в окружний адміністративний суд м. Києва, де розгляд справи затягується. Негативний висновок про цей проект надав ICOMOS (Париж)», – написав Мейлах Шейхет.

 

Як повідомляв Z, проект «Простір синагог» став лауреатом престижної європейської архітектурної премії.

 

Раніше цього місяця у Львові вандали осквернили дві синагоги.

 

13.07.2017