Павло ПАЛАМАРЧУК

Щороку на Великдень у Галичині святкують обливаний понеділок. За традицією, цього дня хлопці обливають дівчат. І якщо ще століття тому так парубки проявляли своє зацікавлення до дівчини, то тепер ця традиція стала радше атракцією для туристів і можливістю "випустити пару" гіперактивній молоді.

 

Кілька років тому натовпи хлопців розгулювали із відрами та баклажками, наповненими водою, й обливали не лише всіх зустрічних дівчат, а й поважних галичан, які чемно в святковому одязі йшли до церкви. Перепадало від таких ватаг і роззявам-туристам та особливо студентам з африканських країн, які погожої днини вибиралися в центр міста на прогулянку. Через це було багато скарг в тодішню міліцію, яка впоратися з хуліганами так і не могла. Тоді міська рада вирішила — якщо зупинити безлад не можна, то треба його очолити.

 

Уже кілька років поспіль обливаний понеділок централізовано відбувається на площі Ринок. Тут встановлені чіткі правила. Зокрема: всіх, хто не бере участі в обливанні, обливати не можна. 

 

Тренд цьогорічного обливаного понеділка — зимова куртка і дощовик

 

Цього року на Ринку обладнали один фонтан, з якого учасники забави набирали воду

 

Незважаючи на те, що вночі у Львові були заморозки, охочих пообливатися зранку знайшлося більше півсотні

 

Навіть сам Дарт Вейдер не втримався і, озброївшись водяним шлангом замість світлового меча, пішов в атаку

 

 

Сили добра теж осторонь не стояли. Бетмен поспішив на допомогу людству в особі обливальників з площі Ринок

 

 

А тим часом хлопці активно виявляли свою любов до дівчат літрами холодної води

 

Подеколи одній дівчині свою любов показували одразу п'ятеро парубків, хоча бували моменти, що їх було і більше

 

Продавчиня із магазину на площі вирішила згадати молодість і вискочила з відром води. Та вже за 30 секунд уся мокра вона знову сховалася в теплому приміщенні крамниці

 

А вдоволені хлопці знову переключили свою увагу на дівчат. І хоч крижана вода та нетепла львівська ранкова погода доводили їх до шалених криків, молодь все одно не відступала і далі обливалася

 

Деяким дівчатам таке навіть дуже подобалося — вони знаходили ще час і на танці

 

​​Завершували ж обливаний понеділок грандіозною водяною битвою

 

18.04.2017