Заміщення трагедії фарсом

Після пережитого страшного будь-який організм шукає чогось позитивного чи хоча б смішного. В нас часу на це багато не треба – веселощі валяються під ногами, а іноді падають на голову

 

Коцик тижня

 

 

У справі відставленого головного фіскала Романа Насірова прекрасне все. Нічний візит офіційних борців із корупцією у «Феофанію» – лікарню для «тварин, які рівніші за інших»; пояснення місцевого вахтера антикорупціонерам, де він їх бачив і куди їм пасувало б іти; формулювання претензій до фіскала, які викликають гомеричний регіт у юристів; поява Насірова на ліжку під картатим коциком з перебинтованими руками і тяжким інфарктом, який написаний великими літерами на його згорьованому обличчі; пікети нардепів, які хочуть, щоби Романа не мордували – і пікети інших нардепів, які вимагають караючого меча правосуддя з усіма наслідками... Містерія-буф у найкращих традиціях жанру, Ежен Іонеску і Борис Віан плачуть на тому світі від заздрості, бо їхнім голомозим акторкам і серцедерам такий сюжет не спав би на думку навіть після відра абсенту, розбавленого настоянкою глоду.

 

Тепер усі, кому не лінь, складають свої версії подальшого розвитку подій – і всі без винятку констатують, що прірву між владою і рештою населення країни не залатати ніяк. Масове сепуку громадян, які переважну частину свого існування проводять на вулицях Банковій, Грушевського чи на Львівській площі в Києві, могло б дещо покращити ситуацію, але «Феофанія» і Солом’янський суд цього не допустять.

 

«Віджим» тижня

 

 

Терористи на Донбасі вирішили, що вже як бавитися, то бавитися на повну – і запровадили тимчасову адміністрацію на підприємствах, що розташовані в окупованій зоні. Це Єнакіївський металургійний завод і його макіївська філія, Харцизький трубний завод, Алчевський коксохімічний завод, Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат, «Концерн Стирол», підприємства компанії ДТЕК, «Донецьксталь-Металургійний завод», шахта «Комсомолець Донбасу», шахта ім. А. Ф. Засядька, Зуївська ТЕС. Також до переліку «віджатих» увійшли «Українська акціонерна страхова компанія "АСКА"», стадіон «Донбас Арена» та інші, що тепер є власністю не Ахметова чи Звягільського, а «молодих незалежних республік».

 

З експропріації в росіян було «відмінно» ще з часів 1917 року. Але в цьому разі пікантності ситуації додав факт, що несподівано СБУ зайнялося виконанням власних функціональних обов’язків, «накопала» важливу інформацію й оприлюднила її. Виявилося, що СБУ має запис розмови, який доводить – більшість українських економічних активів на тимчасово окупованій території Донеччини російські куратори планують передати структурам «пуляреса» Януковича, скороспілого олігарха Сергія Курченка, який утік до Росії. «Зрозуміло, що податки від "націоналізованих" підприємств внаслідок блокади не надходитимуть до українського бюджету, а всі прибутки опиняться у "гаманці" екс-президента України Януковича», – констатували в СБУ і нагадали, що Курченка підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, його оголошено у розшук. Правда, поки в СБУ дійдуть руки до Курченка, росіяни можуть пригадати, що експропріація експропріаторів вдавалася їм ще краще – і тоді картина на Донбасі заграє новими барвами.

 

Міст тижня

 

 

Шулявський шляхопровід у Києві став легендою задовго до того, як від нього відвалився кавалок конструкції й розбив необережно припаркованого внизу легковика. Цей міст регулярно горів протягом останніх п’ятнадцяти років, а любителі екстремальних вражень могли піти на тамтешній базар і подивитися, як біля заводу «Більшовик» торгують різноманітними причандалами вихідці з Ефіопії, Мозамбіку чи Джибуті. Реґґі і ритуальні завивання дітей екватора звучали там так само часто, як «дим сігарєт с мєнтолом», але навіть таку абсурдність затьмарив великий боксер і нікудишній мер Віталій Кличко. Роздуми бургомістра про те, що «міст втомився», моментально ввійшли у золотий фонд новітніх фразеологізмів.

 

Сам же міст, що дихає на ладан, став черговою ілюстрацією до всього, що відбувається довкола. І як вершина дикості ситуації прозвучала ідея, озвучена в столичній мерії, коли шматки мосту ще не встигли до пуття прибрати – шляхопровід треба розширити, для цього є кошти й можливості. Кияни можуть чекати чергового обвалу моста. І не тільки моста. І не лише кияни.

 

Смерті тижня

 

 

Традиційно хреститися починають після того, як грім прогуркотів. Цього разу на шахті «Степова» вибух метану позбавив життя вісьмох шахтарів і ще шістнадцятьох покалічив. У столиці спам’яталися, що в паливно-енергетичному комплексі проблеми не тільки через блокаді на Донбасі. Прем’єр-міністр Гройсман побував на місці трагедії і знову приміряв тогу рятівника Вітчизни. Аби розібратися у тому, що сталося, Володимирові Борисовичу вистачило ледь не лічених хвилин. На засіданні уряду виявилося, що шахтам бракує грошей – і з цією проблемою Гройсман розправився блискавично.

 

«Сьогодні, і про це говорили представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, нам не вистачає засобів захисту шахтарів. На ці засоби нам потрібно 200 млн грн. Я взяв на себе зобов'язання – і я його виконаю – 200 млн грн додатково шахтарі отримають для того, щоби забезпечити індивідуальні засоби захисту. Немає нічого дорожчого за життя та здоров'я шахтарів, які працюють у важких умовах», – прокоментував рішення голова уряду.

 

Ще прем’єр дав доручення профільному міністру Насалику підготувати план модернізації шахт, згадав, що загалом у 2017 році на модернізацію і фінансування роботи шахт, переважно державних, уряд виділив 1,8 млрд грн – і залишилося тільки найти офірного цапа. Над цим уже працюють.

 

«Вибух стався від загоряння повітряної суміші метану. Конкретні причини встановить комісія. Але, наскільки мені повідомили, датчики повинні були сигналізувати, але вони не сигналізували. Чому так сталося, пояснень поки що немає», – звістив Гройсман. 
 

06.03.2017