Труднощі пересування у часі й просторі

Навіть у шкільному підручнику не завжди просто дістатися з пункту А в пункт В. А в реаліях нашого буття така подорож буває складнішою, ніж доведення теореми Ферма.

 

Блокада тижня

 

 

25 січня ветерани АТО заблокували дорогу Луганськ – Попасна, щоб з окупованої території на «підконтрольну» не їхали потяги з вугіллям. Для когось стало відкриттям те, що Україна має якісь торгово-економічні стосунки з ОРДЛО. Ці «когось» вірять у «Роттердам +», тобто про завантаження південноафриканського чи австралійського вугілля десь в екзотичних Кейптауні чи Брісбені і завезення його в цивілізоване голландське місто, звідки воно потягами їде в сторону Шегинів, а потім обігріває наші помешкання.

 

Тепер виявилося, що концепція, як в анекдоті, помінялася. Шеф СБУ Василь Грицак заявив, що на сьогодні ми ніяк не можемо обійтися без вугілля з окупованого Донбасу. Є речі, які вкрай необхідні нашій економіці.

«Для нашої економіки вкрай необхідне вугілля. СБУ не реґулює, хто і в яких кількостях постачатиме вугілля на підконтрольну Києву територію. Але без цього вугілля ми не можемо обійтися, наскільки мені відомо від чиновників Мінекології», — так повідомив головний чоловік у спецслужбі.

 

Не зрозуміло, який стосунок до енергетичної безпеки країни має Мінекології, але люди, які колись воювали на сході, не вдавалися у тонкощі роботи мозку Грицака і заблокували те, що вважали за потрібне.

 

Заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука назвав такий вчинок незаконним, і, на його думку, силові структури мали б втрутитися в ситуацію.

Потім колію, якою возять антрацит з окупованих територій, розібрали, але більше сенсу від цього в процесі не стало.

 

Десь століття тому подібні незрозумілості (влада щось белькоче, польові командири щось витворюють) на цих територіях вже коїлись і для тубільців все закінчилося так, як закінчилося.

 

Сміття тижня

 

 

Відходи життєдіяльності зробили Львову злу славу. Тепер про місто згадують насамперед в контексті сміття, а вже потім особливо доброзичливі кажуть про каву, шоколад і Личаківський цвинтар.

 

Місцева влада побороти поліетиленові пакети, напхані лушпайкою і зіпсованими гірляндами, не змогла, тому долучилася «важка артилерія». На Львівщину приїхав аж прем'єр-міністр Володимир Гройсман і сказав:

«Техногенна ж загроза у Львові виникла не у травні, а багато років тому. Потрібний системний підхід! Нова ділянка буде виділена Львову для нового сміттєпереробного комплексу. Міська влада візьме зобов'язання створити полігон за 6 місяців».

 

Сміття від таких заяв перелякалося і терміново само почало пакуватися у сміттєвози та зникати із «старовинного, але вічно молодого міста».

 

Дуже цікавим буде сиквел сучасного сюжету — не той, який має за помахом чарівного патичка Гаррі Потера з'явитися через півроку у вигляді нового полігону, а те, куди протягом шести місяців продукти життєдіяльності Львова возитимуть. Варіанти Кейптауна і Брісбена львівським поліетиленовим пакетам імпонують. Роттердам — не пропонувати, бо то занадто близько.

 

Бурмистер тижня

 

 

Коли Служба безпеки України подолає всіх зовнішніх і внутрішніх ворогів і не матиме ніякої роботи, то вона може взяти на себе місію створення іміджу будь-якому громадянину будь-якої країни. СБУ вже має напрацювання у цьому напрямку: справа бурмистра польського Перемишля вдалася українським «тайнякам» дуже непогано.

 

Роберту Хомі Служба безпеки України офіційно заборонила в'їзд в Україну через його участь в антиукраїнських заходах в Перемишлі. Польське зовнішньополітичне відомство перше попросило пояснити наших «убеків», з якого щастя вони таке зробили, а потім заявило, що не бачать подальшого співробітництва з Україною, якщо не буде скасовано заборону на в'їзд для пана Хоми.

 

Про існування громадянина Польщі Роберта Хоми в самій Польщі раніше знали його (Хоми) родичі, друзі і кілька сотень громадян міста, де він є бурмистром. Тепер він знаний на прикордонних територіях як людина, яку переслідують.

 

А ще пан Хома може вирішити навіть патові ситуації. СБУ скасувала власну заборону на пересування пана Роберта від Рави-Руської до станиці Луганської, а речник Служби Олена Гітлянська зазначила, що рішення про заборону чи скасування заборони на в'їзд до України будь-якої особи ухвалюється з урахуванням комбінації безпекових та міжнародних чинників.

«Саме під цим кутом Служба безпеки України аналізує ситуацію щодо осіб, яким забороняється в'їзд до нашої держави, і перебуває у постійному контакті з Міністерством закордонних справ України», — пояснила Гітлянська.
 

Начальник пані Гітлянської Василь Грицак зреагував на події так:

«Думаю, що це буде мати певні позитивні наслідки для нього (Хоми. — Z ), і зараз це питання перебуває у веденні зовнішньополітичного відомства нашої держави».

 

Цього разу Мінекології не згадали, хоча й можна було б.

 

Права тижня

 

 

Вже леґендарна заступник міністра внутрішніх справ з питань євроінтеґрації Анастасія Дєєва вирішила, що про неї зарано забули, і на своїй сторінці у соціальній мережі поділилася тим, чого забути неможливо.

Жінки можуть штрикнути в серце своїми відвертими селфі, проте заступник міністра не шукала легких шляхів і вразила всіх любов'ю до машин, яка у її розумінні має виявитися у скороченні дії терміну водійських посвідчень з тридцяти до п'яти років.

 

Водії (навіть жіночої статі) від такої відвертості трохи знітилися і запитали: «Чому?». Відповідати довелося керівникові пані Анастасії. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за допомогою тієї ж таки соціальної мережі заспокоїв:

«Є світова практика щодо водійських посвідчень, і ми будемо її дотримуватися. Ніяких "кожні 5 років" не буде. Є чинні законні норми».

 

Поки що водії можуть спати спокійно, але…

 

30.01.2017