Омелян обурений відходом "Укрзалізниці" з-під компетенції Мінінфраструктури.

 

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розкритикував рішення Кабінету Міністрів з приводу виведення Державного підприємства "Укрзалізниця" з-під контролю Мінінфраструктури під пряме підпорядкування урядові.

 

На своїй сторінці у Facebook пан Омелян зізнався, що низка рішень уряду були для нього несподіваними – а коломийки з "Укрзаліницею" є лише частиною загальної проблеми.

 

Зокрема, міністр інфраструктури розкритикував нинішнього очільника "Укрзалізниці" Войцеха Бальчуна в тому, що той заблокував реформи в галузі. "На номінаційному комітеті я голосував проти Бальчуна. Я не вірив, що людина, яка покинула роботу заради музики, готова повернутися повноцінно у виснажливий світ бізнесу. Але, я був один проти всіх і для мене принципи незалежного обрання були важливіші за власне передчуття. На жаль, я не помилився і впродовж першого місяця переконався, що ми отримали примхливого шоумена, а не акулу з РКР Cargo", – обурився Омелян.

 

Міністр стверджує, що мав із керманичем "УЗ" постійні суперечки, а той демонстрував "бажання замість роботи займатися концертами і політичними домовленостями, готовність бути ширмою, а не менеджером змін, дивні кадрові призначення, промови і презентації, які не мали нічого спільного з дійсністю".

 

Водночас пан Володимир поскаржився на те, що йому в міністерство призначили недостойного державного секретаря "для приборкання норовливого Омеляна".

 

Міністр вважає: "Те, що відбувається зараз – це не перехід УЗ від контролю однієї партії до іншої. Це питання реформи – бути їй чи ні". Володимир Омелян наголосив, що не має амбіцій "бути єдиним реформатором УЗ". При цім він додав, що працює в уряді Гройсмана – а був делеґований партією "Народний фронт".

 

"Я дуже хочу 90% свого часу тратити на роботу, стратегію, створення нового, а не пояснення, що красти більше не можна – потрібно працювати. І ключове. Те, що відбувається останнім часом, все більше віддаляє нас від Майдану. Не часово, а змістовно", – наголосив міністр.

 

Коментуючи позицію Омеляна, Войцех Бальчун теж вдався до грубощів.

 

"Публічна полеміка у стилі «сам дурень» для мене абсолютно неприйнятна. Я приїхав в Україну працювати задля реформи однієї з найпотужніших залізниць світу, а не для дискусій у принизливому тоні... Справи і результат говорять самі за себе. Залишимо інфантильні реакції без коментарів", – прокоментував Бальчун на своїй сторінці у Facebook.

 

Голова "Укрзалізниці" сказав, що своїми успіхами завдячує особистій підтримці прем'єра Гройсмана.

 

20.01.2017