Свята наближаються

Кутю з’їли, колядникам грошей дали, ялинка поки що стоїть. До Різдва знову залишилось десь приблизно 350 днів. Арифметика сьогодні неактуальна...

 

 

 

Погода тижня

 

У 2004 році з’явився фільм «Післязавтра», де населення нашої планети поступово вмирало від тяжкого переохолодження. Потім з’явилося уточнення, що фільм має багато неточностей, потім було пиво, яке примерзає до всього до чого може примерзнути, і нарешті настало Різдво 2017-го.

 

В такі дні найкращою справою виявляється читання думок метеорологів. Протягом двох годин ці прекрасні люди пишуть про сорок або п’ятдесят знеструмлених населених пунктів; про витягнуті з заметів автомобілі; про замерзлих, але знайдених безхатьків.

 

Життя виявляється трохи оптимістичнішим. Цельсій добріший від Фаренгейта, і Чорнобильська зона не має жодного відношення до братів Стругацьких і Сталкера-Кайдановського. Про глобальне потепління можна поспитатися в людей, які чекають автобуси чи трамваї десь на берегах Дніпра, котрогось із Бугів чи врешті решт Полтви. Після такого питання розширюється лексичний запас.

 

Листування тижня

 

 

Епістолярний жанр цікавий був ще з часів листування Івана Грозного з князем Курбським. Кажуть, так само було інтересно переписуватися каторжникам в Австралії з родичами з Дубліна чи Ліверпуля. Джек Лондон тішився від прибуття за три тижні газет із Лондона на якийсь забутий Богом острів Гобото. З того часу минуло багато днів, але правила гри не сильно змінилися. Так само, як спілкувалися Рюриковичі чи бандити, які, крім кенгуру, бачили тільки коал і вомбатів, зараз контактують майже адекватні люди.

 

Зять другого президента України став трохи біднішим, бо потратив грошей на написання тексту, який потім надрукував у Wall Street Journal. Віктор Пінчук вирішив погратися в політика і пояснити, як то буде добре, коли Україна стане Малоросією знову. Відповідь добродію дала не Служба безпеки, а народний депутат Ірина Геращенко. Вона згадала, крім Пінчука, ще й колишнього Кіссінджера (він направду колишній, і нема на то ради) і заявила:

«Нас і не таким лякали останні 3 роки, але не зупинили. Та й врешті-решт, має ж хоч хтось нагадувати старій заможній Європі про принципи. А сьогодні європейські принципи захищають українські хлопці на Донбасі. Саме вони, а не будь-хто інший, відстоюють вибір 42-мільйонної країни. Наш шлях до НАТО і ЄС».

 

Віктор і Генрі не сильно від листа Ірини налякалися, але СБУ треба задуматися про те, яка погода на дворі і де харчуються громадяни, що вважають себе фахівцями з міжнародних зносин. З Кіссінджером важко буде на предмет закриття, а Пінчука можна було б спробувати.

 

НеЖанна тижня

 

 

 

Кажуть, що донька Ярослава Мудрого була найрозумнішою королевою Франції, а Орлеанською Дівою нащадки Остерікса з Обеліксом гордилися сімсот років. Часи змінилися, і Анна з Жанною тепер існують тільки у вигляді пам’ятників. Марін ле Пен заправляє зараз музику в країні непоганого вина і гарних жінок.

«Я абсолютно не вважаю, що була незаконною анексія: був референдум, жителі Криму побажали приєднатися до Росії», - сказала ле Пен, яка не має відношення до розумних і гарних жінок Франції.

У відповідь на це в СБУ заявили, що направили в МЗС лист для погодження заборони на в’їзд до України Марін ле Пен.

 

Коли донька Жана-Марі почує про референдум Ельзасу або Провансу, пасувало б їй щось розповісти про абсолютне нерозуміння.

 

Екзиль тижня

 

 

«Сьогодні відбувся з'їзд політемігрантів і політв'язнів України. Наше завдання - привернути увагу західної громадськості до політичних репресій, які проводять нинішні київські власті. Ми обов'язково повернемося в країну і будемо будувати нову Україну», - сказав Микола Янович Азаров, і йому треба вірити. Нормальна людина віддала б останню гривню, щоби почути цю фразу в оригіналі, і доплатила би ще пару копійок, аби колишній маркшейдер і за збігом обставин прем’єр-міністр вимовив її українською. Азаров хоче повернутися в Україну. Після цього речення треба ставити велику і круглу крапку.

 

 

09.01.2017