Могилу Олександра Олеся розкопали для захоронення іншої особи.

 

На Ольшанському цвинтарі у Празі ексгумували рештки українського письменника Олександра Олеся. У могилі планують поховати іншу особу.

 

Про це пише DT.UA.

 

Олександр Олесь помер 22 липня 1944 року, за півтора місяця після смерті свого сина Олега Ольжича у нацистському концентраційному таборі Заксенгаузен.

 

Згідно з законодавством Чехії, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень). За словами представників місцевої української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував з власної ініціативи громадянин Чехії виходець із України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно пан Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.

 

За словами українських діаспорян, перепоховання заплановане на 3 січня 2017 року, натомість плани щодо подальшого поховання рештків Олеся та його дружини невідомі. На момент виходу публікації на Ольшанському кладовищі перебували представники української діаспори, котрі чекали на консула.

 

Міністр інформполітики Юрій Стець зазначив у коментарі DT.UA, що державні установи вже поінформовані про проблему і намагаються вирішити її. Реакція МЗС України наразі не сформована: журналістові просять надсилати інформаційний запит.

 

03.01.2017