Сьогодні , 21 грудня, івано-франківський громадський активіст Мирон Дмитрик подав до Національного агенства зі запобігання корупції заяву щодо вчинення корупційних дій міським головю Івано-Франківська Русланом Марцінківим, інформує Фіртка

 

«Законом України «Про запобігання корупції» встановлено вимогу, що, зокрема, міський голова у разі отримання доходу чи придбання майна на суму, що перевищує 50 мінімальних зарплат, повинен про це повідомити НАЗК, що оприлюднює цю інформацію на своєму сайті. 24 листопада 2016 р. Руслан Марцінків зареєстрував у властість автомобіль Шкода. Але до цього часу на сайті НАЗК немає відповідного повідомлення. Тому я звернувся до Нацагентства з проханням вивчити ситуацію.

 

Крім того, можливо, є й інші порушення антикорупційного законодавство при продажі старого авто чи отриманні кредиту.

 

Звичайно, зараз почнуть говорити, що це дрібниця, ніби нічого аж такого «страшного» Руслан Романович не зробив і т.п. Але я впевнений - за будь-яке правопорушення повинна наставати відповідальність. Сьогодні вчинив «дрібне»і не покараний, а завтра може настати «запамороченні» від безкарності.

 

Ми повинні нарешті усвідомити, що це святий обов'язок кожного громадянина повідомляти правоохоронні чи інші компетентні органи про порушення законодавства. Стукачі і донощики - це поняття совкового менталітету і наслідок окупаційних режимів. У нас же зараз свої, українські структури. І їм потрібно допомагати», – розповів Мирон Дмитрик.

 

Якщо НАЗК встановить, що дії Руслана Марцінківа є порушенням, то буде складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, який буде направлений до суду. Якщо суд визнає такі дії порушенням, то накладе штраф 1700-3400 грн.

21.12.2016