В Івано-Франківську у День гідності та свободи урочисто відкрили і освятили барельєф «Стіна пам’яті Небесної сотні». Встановлено його на фасаді міської ради, де був банер з фотографіями Героїв Небесної сотні, інформує Радіо Свобода.

 

Проект пам’ятного знака відбирали на конкурсі, в якому взяли участь понад 20 робіт. Перемогу здобула стела львівських скульптора Володимира Семківа і архітектора Юлії Семків. На ній на фоні дзеркала зображені силуети людей і зверху напис «Тим, що віддали життя за ту гідність, з якою можеш дивитися собі у вічі».

 

За словами Володимира Семківа, «це пам’ятник не для них, це пам’ятник для нас, це річ, яка є в громадському просторі, повз яку постійно ходять люди, і це метафора дзеркала: що зробили ці люди для нас і як ми відповідно змінилися».

 

На барельєфі виписані імена всіх Героїв Небесної сотні, а також різні цитати з соцмереж.


Барельєф у пам'ять про Героїв Небесної сотні в Івано-Франківську авторства Володимира та Юлії Семків. Фото: Богдан Досюк/Facebook
 

Як повідомляв Z, з нагоди третьої річниці Революції гідності в Івано-Франківську відбулись різні заходи: поминальна панахида за загиблими у Меморіальному сквері біля могили Героя Небесної сотні Романа Гурика, в музеї Небесної сотні презентували збірку віршів «Поетична енциклопедія Героїв Майдану», а у рамках мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудуться покази короткометражних фільмів з циклу «Енциклопедія Майдану».

 

День гідності і свободи, який відзначають 21 листопада, в Україні запровадили у 2014-му році.

21.11.2016