Місія Міжнародного валютного фонду оприлюднила звіт за підсумками візиту до України, в котрому, зокрема, зазначила, що виділення четвертого траншу кредиту є неможливим, поки не ухвалять бюджет-2017 і не активізують боротьбу з корупцією.
"Місія відбула конструктивні дискусії з владою з питань політики, потрібної для завершення третього огляду програми розширеного кредитування. Досягнуто хорошого прогресу, проте влада потребує додаткового часу для втілення політики, спрямованої на забезпечення середньострокової фіскальної стійкості (включаючи затвердження бюджету 2017 року згідно з цільовими показниками програми), збереження фінансової стабільності, а також у боротьбі з корупцією. Дискусії з цих питань триватимуть і надалі", – зазначив керівник місії МВФ Рон ван Руден, коментар котрого опублікувала прес-служба фонду.
Водночас, делегація фонду, котра працювала в Україні 3-17 листопада, констатувала, що "після важкого періоду українська економіка показує хороші сигнали відновлення". "Рішуча політика протягом останніх двох років спричинила до відчутного зниження зовнішніх і внутрішніх дисбалансів. Інфляцію успішно зменшена, міжнародні резерви центрального банку істотно збільшилися, і зростання економіки, як очікується, сягатиме 1,5% у 2016 році і приблизно до 2,5% в 2017-му. Потужність і стабільність економічного відновлення залежить насамперед від здійснення амбітних реформ, спрямованих на підтримку переходу України до повноцінної ринкової економіки", – зазначив ван Руден.
МВФ радить Україні прискорити реформи у секторі державних підприємств; покращити бізнес-клімат; боротися з корупцією для залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки; забезпечити підвищення зарплат у такий спосіб, аби вони відповідали продуктивності праці; провести пенсійну та податкові реформи; проводити грошово-кредитну політику, спрямовану на зниження рівня інфляції та відновлення резервів; розгорнути сферу банківського кредитування тощо.
Рон ван Руден закликав залишатися на непростому, але неминучому шляхові проведення реформ. Зокрема, активніше взятися до антикорупційної політики. "Влада мусить бути зосередженою в прихильності до продовження реформ, опираючись тискові популістів та долаючи опір з боку зацікавлених середовищ. Вирішальні кроки особливо потрібні для боротьби з корупцією, котра є найбільшою перешкодою для ведення бізнесу в Україні. Хоча досягнуто певного прогресу у створенні нових інституцій, у тому числі Національного антикорупційного бюро України, і запровадження декларацій активів посадових осіб високого рівня є вагомим кроком, та вагомих результатів у переслідуванні та покаранні корумпованих чиновників найвищого рівня і вилучення доходів, отриманих через корупцію, все ще слід досягнути", – наголосили у МВФ.
18.11.2016