Між тостами і стріляниною

На свята треба бути акуратним у діях і висловлюваннях. Так само берегти цю важливу рису варто і у будні.

 

 

Призовник тижня

 

Якщо на телеекранах з'являється міністр оборони, виконуючи роль у сюжеті соціальної реклами, то в платників податків виникає обґрунтоване здивування: керівнику силового відомства країни, в якій відбуваються бойові дії, більше нема що робити? А потім публікується велике інтерв'ю зі Степаном Полтораком і стає зрозуміло, що в міністра багато вільного часу і різних думок. Найважливішу генерал сформулював так:

 

«Звучать різні популістські заяви із закликами скасувати призов і перейти на контрактну армію. По-перше, контрактна армія ніколи не виграє війну. У будь-якому разі, під час активної фази ведення бойових дій ми будемо змушені вдатися до призову, мобілізації. Контрактна армія є основою для великої армії у випадку війни, але робити заяви, що завтра необхідно всіх перевести на контракт, — це безвідповідально. Це зробити дуже складно».

 

А ще дуже складно ухвалити програму розвитку Збройних сил України і програму розвитку озброєння, як цього вимагає законодавство. З двадцятирічними призовниками все набагато простіше.

 

 

Вигадник тижня

 

Реформаторські ініціативи міністра внутрішніх справ Арсена Авакова вийшли на якісно новий рівень. Тепер шеф цього відомства зацікавився українською судовою системою і зробив свою радикальну пропозицію щодо боротьби з корумпованими людьми в мантіях.

 

«Ніхто, вже вибачте, не помре — і всі зрозуміють і погодяться, якщо в країні не буде функціонувати судове правосуддя протягом трьох місяців формування нових судів!», — написав Арсен Борисович у своєму блозі, чим подивував не лише служителів Феміди.

 

Верховний Суд відповів, що реформаторські ініціативи, спрямовані на звільнення всіх суддів в Україні, — «особиста піар-кампанія окремих посадових осіб, спрямована на тимчасове підвищення власних політичних рейтинґів за рахунок маніпулювання суспільною думкою».

 

Решта громадян пригадали, що корупції в нас досить у сферах освіти й охорони здоров'я. Коли Аваков зацікавиться і цими напрямками, то наслідки можуть бути абсолютно непередбачуваними.

 

 

Документообіг тижня

 

Напередодні Різдва традиційно стаються розмаїті дива. Гоголівський чорт краде місяць, а в остаточному варіанті проекту закону про держбюджет несподівано з'являється поправка, якою на рік перенесено запровадження електронного декларування доходів, що є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з країнами Шенґенського договору.

 

Міністр юстиції Павло Петренко написав на своїй сторінці у Facebook, що Кабінет Міністрів розробив і найближчим часом внесе до парламенту відповідні правки до закону про бюджет. З його слів, він сам зі ЗМІ дізнався про те, що нібито в законі про бюджет звідкись з'явився пункт, який відкладає запуск системи електронного декларування до 2017 року.

«З упевненістю заявляю — в проекті бюджету, який уряд подавав на розгляд Верховної Ради, такого пункту не було і не могло бути», — запевнив він.

 

В Адміністрації Президента змушені були зреагувати на бедлам з головним фінансовим документом країни. Почали шукати винних, і підозра впала на нардепа Андрія Деркача з парламентської групи «Воля народу». Андрій Леонідович свою причетність до неподобства заперечив.

 

Врешті про історію взнали у Брюселі й делікатно зробили зауваження щодо ситуації, яка склалася через занесення до Держбюджету норми, яка відтерміновує до 2017 року впровадження електронних декларацій про майно і доходи держслужбовців та офіційних осіб. Пригрозили пальцем, але ще кілька таких див — й офіційному Києву єврочиновники офіційно скажуть, де вони його бачили з антикорупційними потугами і бажанням інтеґруватися в цивілізований світ.

 

 

Масакра тижня

 

«Правий сектор» знову пописався на Закарпатті. Влітку минулого року полем бою за участю ДУК ПС було Мукачеве, тепер став Драгобрат. В тамтешньому готелі глупої ночі захотіли поїсти бійці, які повернулися із зони АТО. Працівники закладу кажуть, що розраховуватися за надані послуги ті не захотіли, зчинилася бійка із застосуванням холодної, а потім і вогнепальної зброї. Охоронців готелю ушпиталено, «правосеків» затримано.

 

Офіційна версія від закарпатської міліції звучить так: внаслідок збройної сутички за участю невідомих осіб чоловічої статі, одягнутих в камуфльований одяг, двоє охоронців туристичної бази «Хата Магната» (смт Ясіня, урочище «Драгобрат») зазнали тілесних ушкоджень у вигляді різаних ран, множинних гематом голови, перелому ноги і були доправлені до лікарні для надання медичної допомоги. У підсумку, п'ятьох учасників подій, які вчинили хуліганські дії, затримано місцевими мешканцями та охороною і на цей час їх особи встановлюються.

 

«Правий сектор» каже, що поранення отримали його бійці і, між іншим, інформує, що заклад належить вихідцям з Донецької області.

 

Минулого літа закарпатська історія з ПС тримала країну в тонусі кілька тижнів. Історія повторюється.

 

11.01.2016