Львівська облрада вимагає зобов’язати чиновників спілкуватись українською.

 

Депутати Львівської обласної ради звернулись до колег у парламенті з проханням врегулювати критичну ситуацію з вживанням української мови на законодавчому рівні, повернутися до розгляду законопроекту про внесення змін до Закону України «Про державну службу», зокрема щодо рівного доступу до державної служби громадян України які вільно володіють державною мовою, передає ЗіК.

 

У зверненні автори посилаються на моніторинг ефірів 10 набільших комерційних телеканалів, у яких, як писав раніше Z, частка використання української мови невпинно зменшується.

 

У зв’язку з цим львівські обранці просят ВРУ внести зміни до статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», збільшивши частку національного аудіовізуального продукту кожної телерадіоорганізації до 70%.

 

«Закликаємо народних обранців конкретними справами довести свій патріотизм та стати на захист української мови», – йдеться у зверненні.

 

«Українська мова – це найефективніший захист від російської агресії. Там, де більшість громадян послуговується українською мовою як державною, немає ні сепаратизму, ні російських окупантів. Мова – це наша безпека. Саме штучний поділ українців на україномовних і російськомовних, спричинений тривалою політикою зросійщення, Російська Федерація використала для нападу на Україну й загарбала найбільш зросійщені українські території», – наголошують депутати ЛОР.

 

А тим часом Дрогобицька міська рада вирішила мовне питання за допомогою регламенту, пише ЗіК. Так, учора в ньому з’явилась вимога про те, що промовці на засіданнях сесії мають говорити лише державною мовою. Якщо ж доповідач не є україномовним, то право виступати на сесіях міської ради йому нададуть лише за наявності у нього перекладача.

 

 

09.12.2015