Юрко ТИМЧУК

Часом хочеться знати менше, щоб спати краще. Але бентежна реальність реґулярно нагадує про себе

 

 

 

Касандра тижня

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов довго мовчав, аж раптом вирішив, що знає більше за інших, і повідомив важливу інформацію. «Росію дуже дратує наша незалежність. І день нашої незалежності для Росії — чорний день. І саме тому всі провокації вони готують або напередодні Дня Незалежності, або в сам День Незалежності. Тому у нас підвищена готовність до відбиття будь-яких провокацій з боку аґресора», — сказав Турчинов. Крім того, секретар РНБОУ прогнозував, що влада може оголосити надзвичайний стан, бо російські війська дуже активно пересуваються вздовж нашого кордону.

 

А колись Турчинов мріяв, що стане настоятелем в затишному молитовному домі.

 

 

 

Арештант тижня

 

2007 року тодішній народний депутат Ігор Марков організував побиття організаторів пікету проти встановлення в Одесі пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ. У вересні 2013 року Верховна Рада позбавила Маркова мандату народного депутата, а ще через місяць Печерський райсуд Києва заарештував його на два місяці. 25 лютого 2014 року Приморський районний суд Одеси змінив запобіжний захід Маркову, випустивши його з Одеського СІЗО. В грудні 2014 року МВС України оголосило Маркова в розшук.
 

Потім улюблений телеканалами персонаж зник, блимнув у Москві й раптом з'явився в Італії, де його затримали місцеві карабінери. Керівник робочого апарату Українського бюро Інтерполу Василь Неволя з цього приводу повідомив, що розшук колишнього народного депутата здійснювали за звинуваченням у згаданій масакрі за участю імператриці. Також Неволя інформував, що Марков затриманий за орієнтуванням Укрбюро Інтерполу на підставі звинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

 

«Ми повідомили ініціатора розшуку — Департамент карного розшуку МВС України, Генеральну прокуратуру України та Міністерство юстиції України, які далі вирішуватимуть питання організації екстрадиції. Оскільки справа вже перебуває на розгляді в суді, то це компетенція Міністерства юстиції України», — додав керівник робочого апарату Укрбюро Інтерполу.

 

Тепер Марков фіґурує не лише як хуліган з кулаками, але також як член так званого «Комітету порятунку України» і власник українського та російського паспортів. Італійці забіяку можуть депортувати, а на історичній батьківщині він знову може зникнути, як якийсь Царьов.

 

 

 

 

Загадка тижня

 

Лі Гарві Освальда можна було б судити за незаконне зберігання зброї, а Мату Харі — за незаконний перетин кордону. Принаймні такі асоціації виникають, коли взнаєш, у чому Генеральна прокуратура підозрює Віктора Януковича. Колишнього президента України підозрюють в отриманні хабара розміром 26 мільйонів гривень. Зазначену неправомірну вигоду Янукович отримав під виглядом авторської винагороди за його вже видані й ті, що будуть написані в майбутньому, книги, повідомляє Генпрокуратура.

 

Віктор Федорович не приїхав на допит в Київ, його адвокати анонсували, що спілкуватиметься з українською Фемідою він у режимі відео-конференції, а про те, що накоїв Янукович півтора року тому, не говорив офіційно ніхто.

 


 

 

Книжка тижня

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі під орудою Айвараса Абромавічуса постановило також боротися з рудиментами тоталітаризму і підготувало пакет законів про скасування трудової книжки. Зшиток аркушів неприємного кольору, де записували особисті дані (прізвище, ім'я, по-батькові, дату й рік народження, освіту, професію і спеціальність) та будь-яку інформацію про взаємини з роботодавцем, мали громадяни в Радянському Союзі й гітлерівській Німеччині, і, напевно, тому нам їх мати не пасує.

 

«Ховаємо совкову спадщину. Вислав на узгодження до інших органів пакет законів щодо скасування трудової книжки. Чекаємо реакції», — повідомив Абромавічус.

 

Не зрозуміло, що вийде з такої ініціативи, а тому трошки лячно, бо переважна більшість задумів влади має недобрі наслідки.

 

 

 
 

 

 

 

17.08.2015