Янголам... терміново потрібен меценат

До івано-франківського Музею мистецтв Прикарпаття повернулися три янголи роботи легендарного галицького скульптора доби бароко Іоана Георга Пінзеля, які у числі 27 скульптур експонувалися з 21 листопада 2012 року на виставці Пінзеля у паризькому Луврі.

 

«З Лувру три наші янголи повернулись ще кращими, ніж були. Втім, вони досі лежать на підлозі музею, бо їх ніде подіти», – констатує  директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега. За його словами, Лувр не зумів оформити всі необхідні документи, щоби разом з янголами до України прибули й кріплення до скульптур. Французька сторона відіслала їх в контейнері разом з іншими творами Пінзеля, але на кордоні митники Франції вилучили кріплення, тому що ті не були задекларовані. «Тож нині, – каже Михайло Дейнега, – музею вкрай потрібні тумби для експозиції янголів. Їх вартість сягає до 10 тисяч гривень за кожну, і обійтися своїми коштами просто нереально. Ми будемо звертатися до меценатів за допомогою, щоб виготовити тумби для янголів і належно повернути їх в експозицію».

Наразі ж шанувальники Пінзеля мають унікальну нагоду роздивитись янголів зблизька. З одного боку, це прекрасно, а  іншого – ситуація  викликає масу не найкращих роздумів про  теперішній стан  музейної справи у країні.  Про який, очевидно, французи навіть і не здогадуються…

Нагадаємо, що кошти для реставрації усіх робіт Пінзеля, які зберігаються в музеях Івано-Франківська, Тернополя та Львова, надало Мінкультури у сумі близько 2,5 млн. грн. Реставрацію робіт провели львівські та київські фахівці. Арт-критики вважають, що виставка Пінзеля в Парижі відкрила Україну на мистецькій мапі світу.

 

 

 

 

19.03.2013