Марія Микицей

«Франківськ, місто янголів» – під такою назвою у березні стартував соціально-літературний проект від літературної агенції «Дискурсус» та інтернет-порталу «Типовий Франківськ».    
Від сплаву на катамаранах до книги рекордів Гіннеса Пісня «Водограй» незабутнього Володимира Івасюка, квітка – арніка, музичний інструмент – дримба – стануть символами фестивалю горянської та туристичної культури «Черемош-фест», який відбудеться 11-12 травня у Криворівні на Гуцульщині.    
19.04.13 | Криворівня |
«Літературний Stanislaw(ІФ)» (від Францішека Карпінського  до наших днів)  – так називається  антологія, присвячена 350-річчю Івано-Франківська (колишнього  польського і австрійського  Станиславова, колишнього радянського  Станіслава), до якої увійшли твори відомих мешканців міста за три з половиною століття.        
Не рятівне коло, а роздуми про нього       Саме таку назву має альманах фантастичної, чи як її ще тепер «кучеряво» називають – метареалістичної літератури, другий номер якого був презентований в Івано-Франківську у рамках другого Міжнародного фестивалю метареалістичної літератури «Карпатська мантикора – 2013» (Франківськ, березень 2013).  
03.04.13 | |
Стати першим літературним резидентом в Україні – таку унікальну нагоду надають літературна аґенція «Discursus» та рок-вар’яте «КораЛЛі», оголошуючи конкурс на участь в Резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен».    
До івано-франківського Музею мистецтв Прикарпаття повернулися три янголи роботи легендарного галицького скульптора доби бароко Іоана Георга Пінзеля, які у числі 27 скульптур експонувалися з 21 листопада 2012 року на виставці Пінзеля у паризькому Луврі.  
    «Трансформації та реальність» – таку назву має персональна виставка Богдана Губаля, яка відкрилася в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.
Нещодавно у «Видавництві Жупанського» вийшов автобіографічний роман Александера Ґранаха «Ось іде людина» у перекладі відомої івано–франківської поетеси й перекладачки Галини Петросаняк. Українському читачеві відкрили ще одну особистість, котра народилася в Україні і вписала яскраву сторінку у світову культуру, подолавши шлях зі Східної Галичини до Голівуду. Спеціально для «Z»  про творчість та покликання в його теперішньому українському варіанті з Галиною Петросаняк розмовляла Марія Микицей.
В івано-франківській арт-кав’ярні «Світлиця Мулярова» відкрилася виставка нових робіт відомої прикарпатської мисткині народного декоративного розпису Параски Хоми. Її розкішними квітами в стилі українського поетичного бароко вже 45 років захоплюються мистецтвознавці та колекціонери. Тож і ця виставка мала б стати ще однією приємною подією і для самої художниці, яка цього року відзначатиме своє 80-ліття, і для її найближчих рідних, і, певна річ, для вдячних та захоплених відвідувачів.
В арт-галереї «Бастіон» (Івано-Франківськ) триває виставка «Творчість. Михайло Дейнега». Серед снігів і холоду експозиція видається екзотичним яскравим островом: пейзажі та квіткові композиції сповнені світла, барв, простору, позитивних емоцій і жаги до життя.