Газують всі

Газ тижня

 

Останні кілька сотень років історичного співіснування з Росією мали б вже всіх переконати, що коли росіянин робиться потульним, як великоднє курятко, і пропонує щось неймовірно привабливе, то треба чекати від нього порядної величини каки. Цього разу Російська Федерація запропонувала Україні стодоларову знижку на газ, що й досі імпортується на наші терени. Тепер тисяча кубометрів палива, вишпортаного в глибокій тундрі, мала б вартувати 248 доларів США за тисячу кубометрів, а незрозумілий з погляду здорового глузду принцип «бери або плати», в газових відносинах двох країн не працюватиме.

Оптимісти втішилися, що «жидобандерівці нагнули москалів» ефектною операцією з реверсом в Україну газу з Європи. Реалісти шукають, де закопана собака російської щедрості, й готуються до традиційного паскудства від сусідів.

 

Зиму пережили, тепер буде цікавіше

 

«Тінь» тижня

 

Порядна опозиція в Україні конче мусить мати свій «тіньовий уряд». Це статусна річ — як у 90-х роках минулого сторіччя малинова маринарка, мобільний-цеглина і золотий ланцюг на поважній шиї.

 

«Тіньовими» прем'єрами були Юлія Тимошенко і Віктор Янукович, тепер ним став Борис Колєсніков. Він не такий красномовний, як перша і не такий фактурний, як другий, але є добрим другом Ріната Ахметова, а це навіть тоді, коли найбагатший громадянин України помітно змарнів у грошах та авторитеті, щось важить.

 

Колєсніков вийшов з Партії реґіонів, яка тепер цікава хіба політологам-некрофілам, і зібрав довкола себе однодумців з «Опозиційного блоку». Родзинкою став міністр внутрішніх справ, у ролі якого виступає телеведучий Костянтин Стогній. «Тіньовики» заінтриґували тим, що міністра оборони в їхньому «кабміні» нема. Спраглий видовищ народ чекає, коли відбудеться засідання альтернативного уряду в телеефірі, кого там заарештують і чи кайданки на чиїхось зап'ястках закриватиме справжня міліція, чи також тіньова.

 

Новий «тіньовий» прем'єр любить корейський транспорт, який любить ламатися в українських степах

 

Силовики тижня

 

Якось чинний прем'єр-міністр Арсеній Яценюк скромно казав, що, мовляв, не зважайте на мою фізіономію ботаніка-відмінника, я такі штанґи піднімаю — Шварценеґґеру було б не встидно. З плином часу Арсеній Петрович візуально не сильно змінився, але тягати «залізо» йому треба вже геть іншого масштабу.

 

СБУ і Генеральна прокуратура зробили обшуки в центральному офісі Міністерства внутрішніх справ. Лаконічно відзвітували, що факт мав нагоду трапитися, а подробиці стануть відомі згодом. СБУ і ГПУ добре дружать з Петром Порошенком, МВС ще більше добре дружить з Арсенієм Яценюком. І знов почалися розмови про те, що президент і прем'єр посварилися, міряються статусами і тим, в кого повноважень більше.

 

Саме ж МВС провадило обшуки даівців. Як наслідок, Анатолія Сіренка звільнено з посади начальника департаменту Державної автоінспекції МВС України, затримано начальника відділу організації реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ МВС України в Києві — підполковника міліції Миколу Жебеля, а начальник ДАІ Києва, полковник міліції Микола Макаренко, підозрюваний в організації злочинної групи, як пишуть у протоколах, несанкціоновано залишив територію України в напрямку Білорусі.

 

Насправді фінансові схеми в правоохоронних органах виглядають не так пікантно
 

Анонс тижня

 

«Ми розуміємо, що судова система у нас поки не реформована, тому уряд спільно з Інститутом пам'яті та членами коаліції напрацював низку законів, один з яких передбачає заборону комуністичної і нацистської ідеології. Цей закон ми направили до парламенту. Ми звернулися до лідерів парламентських фракцій, аби вони внесли як автори цей закон до сесійної зали, аби він був прийнятий до 9 травня. Тоді Верховна Рада своїм рішенням нарешті прийме пакет по декомунізації країни», — заявив міністр юстиції Павло Петренко в телеефірі на «першій кнопці».

 

Як писали колись в «темниках», «тема важная, актуальная». Зрозуміло, що «червоних» хочуть викреслити як біологічний вид, бо вони того варті, і зробити то треба до осінніх місцевих виборів. Пам'ятники, що мають дотичність до кривавої ідеології, звичайно, демонтуватимуть далі, а от як будуть перейменовувати Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ чи Кіровоград, то буде цікаво. Кіровоград (раніше Єлизаветград), до речі, свого часу хотіли перетворити на Кучминськ, але не на честь другого Леоніда, а тому що місто стоїть біля Кучминого шляху, який з'явився набагато раніше і яким водили ясир на південь.

 

Ідеологію поборють, а з головами що робити?

 

06.04.2015