Привіт, зброє!

Суспільству вклали в голову думку про те, що президент України дуже миролюбний, а прем'єр-міністр надто войовничий. А тепер виявилося, що обидва на пацифізм не хворі.

 

Паніка тижня

 

Психологи і психіатри зламають ще не одну сотню тонн списів, дискутуючи з приводу питання – звідки береться паніка? Сучасні українці, які пам'ятають стерильні полиці часів пізнього Горбачова, у третьому тисячолітті не змінились, і в спринтерському темпі вимели з крамниць продукти, на які перед тим дехто й не дивився.

 

Стрімке падіння гривні і брак доларів в канторах спричинили епідемію походів за харчами. Власники супермаркетів з провізією тішилися і рахували прибутки, на підозрілих типів, що пробивали на касі пару пива і чіпси, показували пальцями, тих, хто купував пачку йоґурту, деякі затарені їжею громадяни були готові лінчувати в торговельному залі.

 

Крупи, цукор, макарони й олія стали інвестицією в завтрашній день, а високочолі експерти згадали про компетентні органи (наприклад, Антимонопольний комітет), які б мали ситуацією зацікавитися. Домашні тварини у вигляді мурах і молі приготувалися до важкої роботи.

 

Громадяни пригадали леґендарне «не більше трьох кілограмів в одні руки»

 

Прем'єр тижня

 

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і далі ретельно плекає імідж суворого хлопа, який може й кулаком стукнути в разі чогось. З останнього інтерв'ю центральним телеканалам запам'яталась така фраза голови Кабінету Міністрів:  «Сьогодні (п'ятниця. – Авт.) курс 29, а у середу був 37. Але якщо дати жорстких бісів, то попускає».

 

А заява Яценюка «Виграє від реформ наступний уряд і наступний прем'єр. Після мого прем'єрства шанси на утримання політичного рейтинґу дуже низькі, якщо не рівні нулю. Але це мій свідомий вибір і я розумію наслідки для країни. Іншого шляху немає» перетворює його на демонічну особистість, яка переживає про свого наступника і зовсім не заклопотана власним майбутнім.

 

Таким його мають запам'ятати нащадки – строгим, але справедливим
 

Таємниця тижня

 

«Українські підприємства-виробники підписали декілька важливих контрактів на десятки мільйонів доларів, які допоможуть нам залучити валюту в країну і, в той же час, дадуть необхідні ресурси для підвищення можливостей української армії, прискорення проведення модернізації та залучення найкращих виробників для забезпечення оборонної стратегії», – заявив після відвідин Об'єднаних Арабських Еміратів президент Петро Порошенко. В Україні такі слова були сприйняті надто оптимістично, і всі почали чекати летальної зброї від мусульман.

 

Дійсність виявилася трохи іншою. Заступник міністра закордонних справ ОАЕ з військових питань Фаріс Аль Мазруі уточнив:

«Угода про військову і безпекову співпрацю, підписана між Об'єднаними Арабськими Еміратами і Республікою Україна, не включає жодних договорів щодо продажу зброї. Ця угода є частиною майбутньої співпраці між двома країнами у цьому напрямку».

 

Російські медія укотре втішилися, що українцям не дадуть для використання в АТО чогось потужнішого за АК-47, а досвідчені люди згадали, що не тільки гроші люблять тишу, а й подібні постачання зброї.

 

З аравійської пустелі диво мілітарної техніки колись прибуде в донецькі степиСмерть тижня

 

Сеппуку українські відомі люди не роблять, але й на наших теренах йдуть з життя іноді в ориґінальний спосіб, наприклад за допомогою двох пострілів у власну голову, як колишній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, чи канцелярського ножа, як банкір СДПУ(о) Юрій Лях. Одіозний Михайло Чечетов для суїциду вибрав зовсім неекзотичний спосіб – ступив крок у повітря з сімнадцятого поверху.

 

Що це було самогубство, всіх переконати не вдасться, але соратники покійного якось дуже мляво експлуатували тему «жертва хунти». Можливо, аби не нарватися на запрошення до Генпрокуратури, як Чечетов.

 

Іноді Михайло Васильович мав цілком цивілізований вигляд

 

03.03.2015