Сподіваємось на краще, готуємось до гіршого

Все, що відбувається тепер, ввійде в підручники історії, і, як казав колись Голова директорії УНР Володимир Винниченко, треба буде пити багато брому, читаючи їх.

 

Недодомовленість тижня

 

Може, колись хтось із чотирьох перемовників, що збиралися в Мінську, у своїх мемуарах детально згадають зустріч Анґели Меркель, Петра Порошенка, Франсуа Олланда і Володимира Путіна. Може, тоді через вишукані формулювання можна буде взнати, що сталося за парканадцять годин дискусії.

 

Традиційні «плакальники» робили паралелі між сучасною столицею Білорусі та Мюнхеном 1938 року, де Чемберлен і Даладьє переконали президента Чехо-Словаччини Бенеша вступитися зі Судет, бо так хоче Гітлер.

Наразі без жодних асоціацій з минулим маємо документ про припинення вогню і поведінку росіян, як вокзальних щипачів, а часом — як пацієнтів психіатричних клінік.

 

Дебальцеве, яке російські терористи зараз беруть в кільце, стане лакмусовим папірцем для всього, що відбувається. Президент Порошенко сказав, що підставляти другу щоку Україна не буде.  Дуже хочеться в це вірити.

 

Хтось із них ввійде в історію, а один в неї вже точно вляпався

 

Прокурор тижня

 

За післяреволюційний час Україна має вже третього прокурора. Віктору Шокіну відразу інкримінували поважний вік, який, на думку песимістів, не дасть йому можливості нарешті взятися за розслідування і доведення до пуття гучних справ.

 

Пенсійного віку Віктор Миколайович відразу почав втілювати в життя прислів'я про вміння літніх коней працювати з плугом, і троє суддів Печерського суду раптово позбулися певності у завтрашньому дні. Почалися ротації в ГПУ і — як вишенька на пляцок — в суботу проведено спецоперацію із затримання колишнього голови фракції Партії реґіонів у Верховній Раді України Олександра Єфремова. 

 

«Реґіонала» звинувачують у зловживанні службовим становищем за обтяжувальних обставин та службовому підробленні. Про державну зраду поки що не йдеться, щоправда, голова СБУ Валентин Наливайченко додав інтриґи своєю опівнічною заявою:

«Були відкриті кримінальні провадження стосовно трьох колишніх народних депутатів, які обґрунтовано підозрюються у сприянні сепаратизму, більше того, за статтями Кримінального кодексу, — посягання на територіальну цілісність і суверенітет нашої держави».

 

Якби букмекерська діяльність не була заборонена, то вже б знайшлися дотепники, які робили б ставки на те, як Єфремов вислизне від Феміди і що силовики потім скажуть.

 

Оптимізм прокурора має спричиняти судоми у всіх, хто думає, що пронесло

 

Гроші тижня

 

Про те, що Україна отримає кредит від Заходу, стало відомо завдяки англійській Financial Times.

 

Новою програмою від МВФ, кажуть спостережливі й поінформовані британці, передбачено, що наша країна отримає 17,5 млрд. доларів США.

 

Також оптимістично звучить заява президента Світового банку Джіма Ен Кіма:

«Я оголошую, що Світовий банк готовий надати Україні два мільярди доларів у 2015 році як підтримку країни, що зіткнулася з багатьма економічними, фінансовими і геополітичними викликами. Це вкрай важливо для України, яка потребує швидких реформ».

 

А геть рожевий обрій мали б окреслити слова директора-розпорядника МВФ Крістін Лаґард:  

«З усіх джерел сукупно загальний пакет фінансової допомоги становитиме близько 40 мільярдів доларів за чотирирічний період».

 

Дефолту не буде, але анонсовано, що кредитори вимагають від нас затягнути паски до хребта, бо зростуть ціни на опалення, житлово-комунальні послуги тощо.

 

Так схематично виглядає один мільярд «зелених»

 

Ліквідація тижня

 

Верховна Рада внесла зміни до Закону «Про захист суспільної моралі», створивши передумови для ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Структура, яка настійливо рекомендувала не пускати в ефір мультфільм «South Park» і не транслювати на блакитних екранах відеокліпи «Скрябіна» і «ТІК», виходила бюджету в 6 мільйонів гривень щорічно.

 

Комісію, яку очолює Василь Костицький, було створено за часів дуже пізнього Кучми — 17 листопада 2004 року. Сенс її існування полягав у поданні до інформаційного простору абсолютних бздур, які потім мали резонанс. На захист моральної комісії несподівано стала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка перейнялася тим, що без висновку Комісії буде дозволено продаж, прокат та публічну демонстрацію у кінотеатрах та відеозалах аудіо-, радіо-, кіно- та відеопродукції сексуального характеру чи з елементами еротики. 
Логіки в існуванні цієї структури нема, але 60 мільйонів гривень Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі «освоїла»
 

 

16.02.2015