Нові «зриви»

Совок все ніяк не вийде з нашої свідомості, і навіть для тих, хто через власний вік про СРСР має ефемерне уявлення, принципом є совкове «в житті завжди є місце для подвигу».

 

Кошторис тижня

 

Верховна Рада України — місце, де зібралися люди, завжди готові до подвигів. Саме в такому режимі ухвалювали й ухвалили новий державний бюджет. Глупої ночі, з ненормативною лексикою і легкою шарпаниною народні обранці проголосували в цілому за законопроект № 1000 «Про державний бюджет України на 2015 р.» Такі документи мали б ухвалюватися в абсолютно іншому режимі, але людям під куполом пороблено на пункті створення проблем для їх подальшого героїчного подолання.

 

Щоправда, з бюджетом тепер то вже будуть клопоти слухняних платників податків. За першими відгуками експертів, документ зроблено на підвіконні, туди закладено купу пунктів, через які люди мають моральне право виходити на майдани.

 

А депутати швиденько поїхали «працювати в округи».

 

Куди не кинь — самі герої

 

Закон тижня

 

Розширення повноважень для Ради національної безпеки і оборони, яке запропонував Президент, назвали непомітним переворотом і створенням альтернативного уряду.

 

Структура, якою скоро будуть лякати нечемних дітей, тепер може перетворитися на опричників чи на тонтон-макутів. До речі, Головне науково-експертне управління Верховної Ради на пальцях пояснило, що ініціатива Порошенка не вписується ні в Конституцію, ні в закони про протидію корупції та про оборону України. Але парламентарі сказали, що юристи нічого не розуміють в суті «воєнного» моменту.

 

Ця абревіатура тепер буде надважливою

 

Міністр тижня

 

«Скоро у Києві ДАІ не буде. Буде нова поліцейська патрульна служба. З новими підходами, правилами, новими людьми», — повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

 

«З 20 січня 2015 року розпочнемо набір на навчання в нову патрульну службу Києва. Конкурсний відбір і тестування, три місяці жорсткого тренінгу і навчання – знову тести. І, коли, як гадаю, відсотків 50 пройдуть всі випробування — отримаємо навесні нову патрульну поліцейську службу в Києві», — пояснив він, висловивши надію на те, що нову службу поважатимуть. 

 

Далі, зі слів міністра, «все розгорнеться у великих і малих містах України», тому вже зараз він просить подумати тих, хто готовий стати новим поліційним патрульним.

 

У 2005 році «продавців смугастих паличок» вже відсилали в історію. Тоді, як і все, що робив Ющенко-президент, ця історія закінчилась фіаско.

 

Саме з таким виразом обличчя міністрові пасує щось кардинально ліквідовувати

 

Вибухи тижня

 

Інформаційні повідомлення про експлозії стають так само звичними, як прогноз погоди, і це направду страшно. З різних причин знову вибухало в різних містах. У Харкові вже втретє за цей місяць невідомі підірвали вибухівку. Цим разом гаратнуло біля магазину, що належить члену «Громадської варти» Харкова — волонтеру, який допомагає бійцям АТО, В'ячеславу Дуді. Жертв нема, вікна повибивало.

 

Потім у Києві, в гуртожитку заводу ім. Патона, будівельники, які не мали що до роботи, бавилися «навчальною» гранатою — один загиблий, двоє в реанімації.

 

В Одесі рве з харківською реґулярністю. МВС у своєму неповторному стилі констатує: «Попереднім розслідуванням встановлено, що по вулиці пересувався невстановлений громадянин, віком до 45 років, і переносив у руках поклажу, в якій, ймовірно, знаходився вибуховий пристрій. Під час руху стався неконтрольований вибух, в результаті якого понівечене тіло чоловіка вибуховою хвилею викинуло на десяток метрів на проїжджу частину вулиці».

 

В Херсоні — сюжет для малобюджетного бойовика. По пунктах. В кантор зайшов чоловік з пакетом і погрожував його підірвати, якщо йому не видадуть на руки гроші з обмінника. Крім того, він пригрозив підірвати коробку, яку, з його слів, залишив на вулиці. Отримавши відмову в грошах, чоловік пустив пристрій у хід. Внаслідок вибуху чоловік загинув.

 

А потім, на десерт, в тому ж таки Херсоні вибух прогримів біля магазину «Доярушка». Без жертв.

 

І ніякої АТО не треба

 

29.12.2014