Від ялинки до страйку

Український Рамадан просто треба пережити — від Романа до Йордана.

 

Це трохи зворушливо, коли кажуть, що головна ялинка України буде саме з Галичини, а конкретніше — з Івано-Франківщини. Потім так само хвилююче розповідають про те, як дерево везли через болото та  іншу гидоту, але довезли таки до Києва. Тепер його зроблять символом чи реліквією, але не на Майдані Незалежності, а біля Святої Софії в Києві. Показали цей процес всі головні телевізори, а можна згадати «ялинку» справді леґендарну.

 

Її потім демонтували, а тепер є думка про те, що пасує забрати з Майдану і дівчинку, яка стоїть на високій кам'яній палі

 

Поки везли хвою на схід, на Івано-Франківщині тривала робота щодо переведення котелень бюджетної сфери на тверде паливо. Наразі завершено будівельно-монтажні роботи на 33 об'єктах із 63 запланованих.

 

На Тернопіллі ялинок не віддають, а виходять на пікети перед будівлею Тернопільської облдержадміністрації та облради. Причиною протесту стало скасування 20% надвишок за престижність педагогічної праці в п'яти районах області: Тернопільському, Козівському, Лановецькому, Підволочиському та Бережанському. У Кременецькому районі від листопада цього року рівень надвишок знизили до 10%. Така «цінова політика» абориґенів трохи збентежила. Вони обіцяли вирвати владі всі місця, які в неї випинаються, але поки що в цій області кояться справи цікавіші.

 

Наприклад, псевдоподатківці видурюють гроші у підприємців. Схема проста, як личак: зловмисники телефонують з одноразової телефонної картки, відрекомендовуються довіреними особами посадовців головного управління ДФС у Тернопільській області й вимагають кошти для залагодження так званих перевірок чи на якісь інші нагальні потреби. Правоохоронці дуже тим перейнялися і навіть сказали таке: «Подаємо номери телефонів, із яких упродовж року шахраї здійснювали дзвінки з метою отримання від підприємців області грошових коштів чи інших матеріальних благ: 093-473-45-78, 093-473-45-78, 093-860-32-28, 093-860-32-28, 093-903-46-81, 093-903-46-81». Може, комусь допоможе.

 

А обласні податківці кажуть: «Наголошуємо, що посадові особи Головного управління ДФС у Тернопільській області жодних вказівок збирати гроші від свого імені ніяким довіреним особам не давали. Наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію».

 

Окрім фіскальної служби, галичан має тішити посол України в Польщі. Андрій Дещиця повідомив, що Польща видаватиме українцям дворічні туристичні візи, а також розширить малий прикордонний рух.

 

Ялинки — в Київ, вчителі — на барикади, але на Захід буде їздити легше.

 

09.12.2014