Дідько ховається в дрібницях, коли хоче

Всі сміялися з ВВХ, який тримав коалу, і чекали, що він покаже їй язика або вона йому «асиметрично» відповість. Серйозніші речі коїлись в Україні

 

Коаліція тижня

 

Колись давно, — здається, минулої п'ятниці, як казало леґендарне порося, змальоване у творі Алана Александра Мілна, — поважні люди мірялися коаліційними договорами. Прикро, що автора товстого міська, депресивного ослика і всіх-всіх-всіх затьмарили на вечірніх політичних ток-шоу, де, оперуючи дивними термінами, обговорюють різні проблеми, наприклад «коаліцію».

 

Люди від Яценюка запропонували своє бачення світу на двох з половиною сторінках, команда Порошенка показала, що вони мають альтернативний варіант у двадцять разів більший. Минув ще тиждень, і з'ясувалося, що коаліційна угода вмістилася на 65 сторінках. І там не було того, про що говорили ще від часів Революції гідності, тобто імпічменту президента і зняття недоторканості для народних депутатів. Такі логічні вимоги десь «загубилися».

 

Проте тим-таки посполитим втовкмачують, що новий Кабінет Міністрів буде унікально гарним і технократичним. Хтось в це вірить, як Вінні-Пух у медові ріки.

 

Обійми для нашої політики — то вже недобре

 

Гості тижня

 

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка перебуває в Києві, почне переглядати програму щойно після формування нового складу Кабінету Міністрів України. Так сказав заступник прес-секретаря Департаменту зовнішніх відносин Фонду Вільям Мюррей. «Тільки-но новий уряд буде сформовано, місія зможе провадити подальші переговори», — зазначив він, додавши, що «зараз місія перебуває на місці (в Києві. — Ред.) й активно спілкується з владою».

 

При тому Мюррей не уточнив графік роботи місії: «Я не маю інформації, що вони зараз обговорюють».

 

Тим часом в Україні тривало «плавання» гривні, якого нібито вимагав МВФ.

 

В цих паперах вже є певна невідповідність

 

Тепло тижня

 

Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана викликали на допит у Генеральну прокуратуру в зв'язку із закупівлями вугілля з ПАР. Історія з вугіллям, яке для українців виколупують з землі друзі Нельсона Мандели, матиме продовження, бо хочеться в це вірити. Але не дуже віриться, бо нещодавно щось дуже резонансне знайшли в «Укрзалізниці», потім — в силових відомствах, але путнього з того нічого не вийшло.

 

Саме так виглядає чорне золото, і ніяких лапок тут не треба

 

Сусіди тижня

 

Президент України Петро Порошенко та президенти країн Вишеградської четвірки (Польща, Чехія, Угорщина і Словаччина. — Ред.) домовились про започаткування нового формату співпраці.

 

Президент Польщі Броніслав Коморовський сподівано зазначив, що «Вишеградська четвірка» солідарна й підтримує Україну, яка «протистоїть російській аґресії», і висловився на підтримку ідеї створення постійного формату взаємодії «Вишеградська четвірка і Україна» на різних рівнях.


Втішив угорський лідер, де місцевий «Йоббік» дуже любить російську політику. Як зазначив президент Угорщини Янош Адер, «Угорщина від самого початку виконувала всі рішення щодо запровадження санкцій щодо Росії».

 

Словаки сказали, що реверс газу з їх території буде, як то і має бути.

 

Про всяк випадок пасує пам'ятати такі прапори

 

17.11.2014