Не варто аж так часто бавитися в те, у що бавитися не треба

Міністри опанували соціальні мережі, тому варто згадати механіка Зєльоного з культового радянського мультика, який казав: «Якщо корови почнуть літати, то мені в космосі робити нема чого». А щодо іншого, то тут все нормально — футбол, бунт, Янукович.

 

Царьочки тижня

 

Безробітні й малюки на ноцниках мають повірити цим людям

 

Кожна влада на планеті має подякувати винаходу російських самодержців, які переконали своїх підлеглих в тому, що цар — добрий, а всі капості коять паскудні бояри. Зараз можна підправити цю тезу, бо, наприклад, в Україні панує демократичний устрій, і багато громадян держави в цьому майже впевнені. Йдеться про те, що кількість «добрих царів» зросла, але ж і «паскудних бояр» розплодилося, як вошей. Зараз в нас перші гідно вказують на місце другим, нарід дивиться на процес і тримає дулю в кишені.

 

Останні два приклади дуже показові. Служба зайнятості («бояри») оприлюднила свій намір обмежити соціальні ґарантії безробітних і платити їм допомогу не шість місяців, а чотири. Міністерство соціальної політики майже моментально зреагувало і Наталія Королівська («цариця») заявила: «Якщо людина має право отримувати допомогу з безробіття, наприклад, протягом півроку і їй не знайшли гідної роботи згідно із законодавством, то вона отримає цю допомогу в повному обсязі. Ніяких скорочень соціальних ґарантій я не дозволю!». Крім того, Наталія Юріївна зазначила, що скарги безробітних, яким припинили виплачувати допомогу з безробіття, надходять на Урядову гарячу лінію та на її сторінку в Facebook і ретельно перевіряються. «Цариця» обіцяє, що, коли когось впіймає на гарячому, то зробить відповідні дисциплінарні й кадрові висновки. Голові Державної служби зайнятості Марині Лазебній (очевидно, «бояриня») доручено брати на особистий контроль кожен випадок й оперативно інформувати міністра про результати розгляду скарг.

 

«Цар» більшого калібру Микола Азаров розпорядився призупинити дію наказу міністра охорони здоров'я про нові санітарні норми в дитячих садках, про що і повідомив в тій самій мережі Facebook. Батько нації №2 обговорив проблему на засіданні уряду і відзвітувався посполитим:
«Я звернув увагу міністра охорони здоров'я на те, що необхідно призупинити його наказ і уважно розібратися з тими нормами, які закладені. Не можна все відразу вимагати, необхідно перше — забезпечити все це ресурсами, виконати, а потім вже закладати вимоги. Тому найближчим часом цей наказ повинен бути призупинений, але підвищувати вимоги до дитячих садків, безумовно, в майбутньому необхідно». Йшлося про те, що від 3 вересня 2013 року стали чинними нові санітарні правила утримання дошкільних навчальних закладів, згідно з якими жоден дитячий садочок України не відповідає нормам.

 

Халепа станеться, якщо і Служба зайнятості, і профільні міністерства заб'ють все, що мають забити, на вимоги «царів» і робитимуть далі те, що надумали.

 

Копанка тижня

 

Тепер там можна проводити концерти, пасти гусей або кричати «Бог любить тебе»

 

Футбольна тижба вже дістала навіть тих, кого футбол в житті цікавив найменше. Тих, кого «спорт №1 в світі» цікавить сильніше, інтересує ще й те, що сказав в телеефірі віце-президент Федерації футболу України Сергій Стороженко. «Конґрес розраховував, що Григорій Суркіс буде представляти інтереси України у європейській і світовій футбольній інституції. На жаль, до п'ятниці ми його не бачили, не чули, і ні про яку допомогу не знали», — зазначив чиновник від спорту. От такий скандал у футбольному царстві.

 

А «Арену-Львів» позбавили на п'ять років міжнародних матчів, нагадаємо, за те, що хтось побачив нацистські прояви у Львові. Побачили їх нібито представники FARE Eastern European Development Project. Представників звуть Рафаїл Паньковський і Яцек Пурський. Як не дивно, вони є поляками, а зі збірною Польщі наші мають грати в Харкові один з вирішальних матчів в Харкові. В першій столиці матч, за рішенням європейських футболочиновників, має відбутися при порожніх трибунах. Покарали нас за червоно-чорні прапори УПА, яку чомусь в Європі почали вважати нацистською структурою, а також за крики «крики та мавпячі рухи» і файєри. За файєри на стадіонах таки треба комусь відповідати, а тим, хто їх використовує, запихати відомо куди, але до чого тут крики і червоно-чорні кольори? На стадіон мають приходити глухонімі, а червоно-чорний футбольний клуб «Мілан» має стати біло-білим? Хоча також будуть проблеми, бо скажуть, що то расизм.

 

Можна ж було ще підняти хай і згадати, як «взули» Спіроса Марангоса. Той, нагадаємо, екс-казначей Федерації футболу Кіпру зацікавився, як Україна отримала честь приймати Чемпіонат Європи у 2012 році. Кіпріот щось казав за корупцію, потім суд казав, щоб кіпріот попросив вибачення.

 

Бунт тижня

 

Бабусі в беретах страшніші за матросів з гвинтівками

 

Не можна доводити людей до революції, бо вона таки станеться. В Полтаві місцеві бонзи вирішили підняти ціни на житлово-комунальні послуги. Не варто було то робити, бо коли людей чіпляють за живе, а не за політику, то люди починають брати штурмом мерію.

 

Мерію взяли. Мер з гарним прізвищем Мамай пообіцяв, що ніяких завищень не буде. Щоправда, перед тим мера обіцяли сильно бити, і, можливо, саме то привело його до тями.

 

Янукович тижня

 

 

Президент України твердо став на шлях західних прагнень. Статний чоловік гарно виступив на Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, не переплутавши головні букви. Згодом придворні соціологи намалювали Віктору Федоровичу процент перемоги, від якого б і Сталін заробив діарею.

 

Між тими двома вікопомними подіями Януковичу зробила добру справу «реґіоналка» Олена Бондаренко. Народна депутат відповіла росіянам, які порівняли Віктора Федоровича з Іваном Степановичем Мазепою, що вони геть в історії не смислять. «Якщо комусь не вистачає різнобарв'я і фарб, мені дуже шкода. Янукович — не Мазепа, він — Янукович. Він був, є і ним залишиться. І в історії він залишиться як Янукович. А якщо хтось став недоумкуватим, і йому потрібні якісь паралелі і моделі в історії, то я б його (Януковича — «Z») порівняла з Петром Першим, який рубав вікно в Європу», — так сказала жінка, і, якщо вона не має рації, то вже не знати, що робити. Зрештою, можна пригадати «Дуже приємно. Цар!»

 

30.09.2013