Меланія наша!

Незграбно пояснюючи зміну свого ставлення до російського диктатора Дональд Трамп несподівано назвав однією з причин свою дружину Меланію. Мовляв саме вона відкрила чоловікові очі на лицемірство Путіна.

 

 

14 липня президент Сполучених Штатів виступив зі «надзвичано важливою», як він анонсував, заявою щодо Росії. Насправді сенсаційного у заяві було досить мало, ще менше загрозливого для Росії. Та й взагалі слова Троампа були вкрай неконкретними.

 

Водночас, слід відзначити, що він чітко задекларував зміну свого ставлення до шефа Кремля Володимира Путіна: приязнь змінилася на гнів. Хай навіть він буде й тимчасовим, як прогнозують деякі аналітики. Але все ж, американський президент заявив про намір поставляти Україні найрізноманітнішу зброю (за європейські щоправда гроші). А ще оголосив Кремлю ультиматум, заявивши, що США запровадять імпортне мито у 100% щодо Росії та її торгівельних партнерів, якщо Москва протягом 50 днів не піде на угоду з Києвом про припинення вогню. 

 

Але найнесподіванішим у тодішніх заявах Трампа було його зізнання, що Україна в Білому домі має доволі впливову лоббістку – першу леді Меланію Трамп. Американський лідер розповів, що його дружина регулярно вказувала йому на суперечності у висловлюваннях російського лідера Путіна щодо угоди, яка мала б покласти край війні в Україні.

 

«Я багато розмовляю з нею (Меланією Трамп – ред.) про те, щоб це владнати (перемир’я між Росією і Україною – ред)», – розповів Трмап. «Я завжди кладу слухавку (після розмови з Путіним – ред), йду додому і кажу першій леді: "Я сьогодні розмовляв з Володимиром, у нас була чудова розмова. А вона каже: "О, справді? Але щойно атакували ще одне місто"».

 

З одного боку Меланія зіграла роль Капітана Очевидність. З другого боку, а що залишалося робити, коли Дональд Трамп упритул не бачив очевидних речей. Коли він вдруге став президентом США, то був упевнений у тому, що зможе легко домовитися з Путіним й змусити його укласти угоду про припинення війни в Україні. Ця його впевненість тривала пів року, попри всі знущання Путіна і його клевретів з терпеливого американського президента. Тож слова першої леді, можливо, стали тією останньою соломинкою, яка переламала хребта верблюдові. Впевнений, що такі ж аргументи Трамп чув і від інших мислячих людей. Але те, що навіть далека від міжнародної політики Меланія впевнено заявляє своєму всевладному чоловікові про лицемірство російського диктатора, змусило врешті решт  Трампові протверезіти , допомогло йому зрозуміти, що Путін не ставиться до нього серйозно, що він грається з ним, як з малою дитино.

 

 

«У президента Зеленського з'явився несподіваний союзник у Білому домі. Не президент США, який цього тижня підписав схвалення на постачання ракет ППО Patriot, а його дружина Меланія», – написала з цього приводу газета The Times.

 

«У цьому питанні найвпливовішим лобістом України, можливо, стала Меланія Трамп, дружина президента, яка народилася в Словенії», – зазначає газета Guardian.

 

«Тож весь цей час Меланія була на нашому боці? Меланію – на президента США!» – написав відомий український блогер-інфлюенсер Ігор Лаценков.

 

«Я радий, що президент змінив свою позицію щодо України. Я думаю, що ми повинні подякувати Меланії. Навіть президент сказав, що його дружина щодня нагадує йому про те, що Росія щоночі бомбить українські міста», – заявив конґресмен-республіканець Дон Бейкон.

 

Її навіть назвали жартома «аґентом Меланією Трампенко». У мережі з’явилося багато фотожаб, де Меланія Трамп вбрана у вишиванки, у синьо-жовтому вбранні чи у поєднанні з іншими українськими символами.  Так було візуалізовано припущення, що саме перша леді була ключовою фігурою, яка змінила позицію США щодо України.

 

То хто ж насправді Меланія Трамп (до шлюбу Кнавс) і звідки в неї взявся сентимент до України? Вона народилася 1970 року в словенському містечку Нове Место, тоді це ще була Соціалістична Федеративна Республіка Югославія з диктатором Йосипом Броз Тіто на чолі.  1985 року її родина переїхала до словенської столиці – Любляни. Там Меланія Кнавс вступила до Люблянського університету на факультет архітектури й дизайну. Проте за рік полишила навчання й подалася в модельну кар’єру.

 

 

І ця справа пішла в неї доволі успішно. Меланія виступала на показах Мілана та Парижа. Працювала як модель жанру «Ню» в різних виданнях.

 

1996 року Меланія Кнавс переїхала до США. І тут її кар’єра пішла ще  стрімкіше догори. Вона з’явилася  на обкладинках таких видань, як Vogue, Harper's Bazaar, Ocean Drive, In Style, New York Magazine, Avenue, Allure, Vanity Fair, Self, Glamour, Elle тощо. Меланія навіть знялася у комедійній кінострічці «Зразковий самець» 2001 року.

 

Зі своїм майбутнім чоловіком Меланія познайомилася 1998 року на New York Fashion Week. Трамп на той момент вів реаліті-шоу  The Apprentice. Стосунки між ними поступово міцнішали. І от на одному з етерів Трамп публічно повідомив про Меланію – «кохання свого життя». Одружилися вони 22 січня 2005 року. Що символічно – за день до президентської інавґурації Віктора Ющенка. Збіг? Скоріш за все. Хоча…

 

Багато хто пов’язує проукраїнськість Меланії з її словенським корінням (не плутати зі словацьким). Ще досі в її англійській мові відчувається чіткий слов’янський акцент. Любляна консеквентно підтримує Україну у війні з Росією. Причому не з лютого 2022 року, а ще з весни 2014. Щоправда ресурсів для підтримки у словенців небагато, але все ж гуманітарну, економічну та військову допомогу зі Словенії Україна отримує. А ще словенське керівництво підтримує всі проукраїнські ініціативи у Європейській Унії та НАТО.

 

Меланія ще раніше висловлювала свою підтримку Україні, зокрема в дописі, опублікованому в 2022 році на платформі Twitter (коли ще Ілон Маск не встиг здійснити це безглузде перейменування на X). Вона закликала підтримати гуманітарні дії Міжнародного комітету Червоного Хреста для українців після початку повномасштабного вторгнення Росії.

 

Міністерка закордонних справ Словенії Таня Файон, коли журналісти її запитали про джерела українського сентименту Меланії Трамп і її проукраїнську агітацію на адресу чоловіка, чесно визнала, що «насправді не знає, який вплив на Дональда Трампа має Меланія». Однак додала, що «добре знати, що ми маємо першу леді США на боці Словенії та України».

 

Можна хіба що поспекулювати, що завдяки вихованню в Югославії, яка мала напружені відносини з Кремлем, Меланія навчилася розуміти загрози, які виходять з Москви, а тепер – конкретно від диктатора Путіна. Тож можна потішитисмя, що така антикремлівськи налаштована особа перебуває у безпосередній (можна стверджувати – інтимній) близькості до найвпливовішої особи в світі.

 

Перші леді США часто мали значний вплив у Білому домі й країні загалом. Згадати хоча б Елеонору Рузвель, Жаклін Кеннеді, Ненсі Рейґан. Чи з ближчої до нас історії – Гілларі Клінтон чи Мішель Обама. Попередниці Меланії Трамп брали участь у соціальних програмах і намагалися допомагати своїм чоловікам у досягненні їхніх політичних цілей. Інколи й самі ставали видатними політикинями, як вже згадана пані Клінтон. Сподіваємося, що й Меланія Трамп зіграє свою позитивну роль. І що вона не зрадить своїм ніжним почуттям до України.

 

25.07.2025