Петро ГЛАДІЄВСЬКИЙ

Цього тижня Росія змінила свого, здавалося б, незмінного прем’єра. А Путін виступив з ініціативою радикальних конституційних реформ. То що ж там відбувається насправді?
Росію очікують кібератаки й інформаційне втручання з американського боку, якщо вона зважиться повторно встрявати в заокеанські вибори.
Ювілейний саміт НАТО готувався в не надто сприятливих умовах. Злі висловлювання Макрона, погрози Ердоґана могли цілковито зруйнувати урочистість події. Утім найгостріші проблеми Альянсу вдалося залагодити.
Заява Емманюеля Макрона про «смерть мозку НАТО» спровокувала пристрасні дискусії на багатьох рівнях. Наскільки правий французький президент?
Перепоховання Франсіско Франко викликало неоднозначну реакцію в Іспанії. Акція, якою соціалістичний уряд хотів умиротворити країну, лише розсварила й без того розбурхане суспільство.
Україна набуває ваги на міжнародній арені. Через неї може втратити посаду найвладніша людина на цій планеті – президент США.
Перемога поляків над «Газпромом» у Європейському суді дуже важлива для України, оскільки допомагає їй зберегти статус газотранзитної держави.
Росія стала одним з яблук розбрату на саміті «Великої сімки» у Франції. Захід в Біарріці продемонстрував брак єдності в лавах провідних держав. Сподіваємося, це тимчасова недуга.
Чи очікує Токіо слушного часу, аби нарешті відібрати в Росії Південні Курили, які раніше належали Японії? Принаймні японці не втрачають такої надії й поступово готуються до рішучих дій.
24 липня Велика Британія отримала нового прем’єра – абсолютного євроскептика Бориса Джонсона. Хто він: русофіл чи русофоб? Чи корисний він для України? Спробуємо розібратися.