Петро ГЛАДІЄВСЬКИЙ

У Судані вже три тижні триває громадянська війна. Всі спроби перемир’я зривалися. Чи не проглядається тут сумнозвісна «рука Москви»? 
Чи вдасться Кремлю зробити з Молдови «другу Білорусь»? Для цього довелося б скинути чинний проєвропейський уряд і посадити в Кишиневі проросійського намісника. Кілька років тому Москві це вдалося.
Трохи більше року тому, 27 лютого 2022 року, бундесканцлер Німеччини Олаф Шольц проголосив свою епохальну промову про «Історичний поворот»  – Zeitenwende.
Китай переживає демографічну кризу. Як вона відобразиться на китайській та й світовій економіці.
Дональд Трамп не просто під’юджував своїх прихильників до штурму Капітолію – він організував «багатосторонню змову», аби скасувати результати президентських виборів 2020 року. Такий головний висновок зробив спецкомітет Конґресу «6 січня».
Останнє засідання ОДКБ ознаменувало собою початок кінця цієї організації. Зрештою, а чи існувала вона реально, чи народилася вже мертвою 20 (30) років тому?
На газогонах «Північного потоку» виявлено вже чотири проломини. Ні в кого не виникає сумнівів, що це диверсія. Хто ж її вчинив?
Польща знову заявила про репарації від Німеччини за Другу світову. Тепер уже $1,3 трлн. Ця забава триває понад 20 років: поляки нарощують суму, а німці намагаються іґнорити.
Навколо канцлера Олафа Шольца в Німеччині спалахнуло відразу два скандали. Це, безумовно, нівроку підточує його політичні позиції і робить вразливим, зокрема й з боку Росії.
Борис Джонсон оголосив про намір зрезиґнувати з посади прем’єр-міністра. Наскільки це вплине на Україну, на її обороноздатність, на стійкість світової антипутінської коаліції?