Петро ГЛАДІЄВСЬКИЙ

Минулорічні військові невдачі України й відносні перемоги Росії похитнули віру світових лідерів в українські звитяжні перспективи. Це відчувалося на цьогорічні Мюнхенській конференції з безпеки.
Повернення Трампа до влади приховує в собі масу ризиків не лише для демократії, але й для американського бізнесу.
26.01.24 | США | У світі
Ніколас Мадуро оголосив частину сусідньої Ґайани – багату на нафту провінцію Ессекібо – 24-м штатом Венесуели. Він вже готується анексувати її. Але чи дозволять йому це зробити США? Звісно ні.
Події на Північному Кавказі 29 жовтня засвідчили народження нової хвилі антисемітизму в Росії. Прагнув її запустити Кремль чи ні – питання другорядне. Державна російська пропаганда зробила все для стрімкого зростання ксенофобії серед своїх громадян.
Усунення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників уже встигли наректи політичним колапсом у США. Нас же цікавить, наскільки ця подія нашкодить Україні.
Через 30 років Карабах повернувся під контроль Азербайджану. Що ознаменовують собою ці нові обставини на Кавказі? Куди поділася Росія?
Зі смертю Євгена Прігожина досить швидко закінчить свій безславний шлях і його ПВК «Ваґнер». І сподіваємося, з імені видатного композитора злетить ця  негативна асоціація.
Анкара вирішила відкрити Стокгольму шлях до НАТО. Членство Швеції відчутно посилить північносхідний фланг Альянсу й водночас підніме рівень безпеки для самих шведів.  
Китай є конкурентом, але також і партнером, а Росія – найбільшою загрозою. Німецький уряд ухвалив свою першу в історії стратегію безпеки, яка виходить далеко за межі політики та оборони.
Найповажніша криза в царині безпеки, яку ми спостерігаємо за останні роки в Косові. Захід чи не вперше головну провину покладає на Пріштіну.