Петро ГЛАДІЄВСЬКИЙ

Розпуск парламенту Франції – це ризиковану спроба президент Франції збити політичну силу своєї головної конкурентки Марін Ле Пен зі звитяжного курсу.
Цього тижня в Москві відбулися дві гучні події – інавґурація Путіна і святкування дня перемоги. І проводилися вони на тлі ядерного шантажу з боку Кремля.
Президент Франції Емманюель Макрон, виступаючи в Сорбонні, попередив про екзистенційну загрозу для Європи. Аби уникнути «смерті Європи», необхідно передовсім допомагати Україні без обмежень.
Як стався масштабний теракт в Підмосков’ї 22 березня. Провокація ФСБ, злочинна недбалість силовиків чи щось третє?  
Минулорічні військові невдачі України й відносні перемоги Росії похитнули віру світових лідерів в українські звитяжні перспективи. Це відчувалося на цьогорічні Мюнхенській конференції з безпеки.
Повернення Трампа до влади приховує в собі масу ризиків не лише для демократії, але й для американського бізнесу.
26.01.24 | США | У світі
Ніколас Мадуро оголосив частину сусідньої Ґайани – багату на нафту провінцію Ессекібо – 24-м штатом Венесуели. Він вже готується анексувати її. Але чи дозволять йому це зробити США? Звісно ні.
Події на Північному Кавказі 29 жовтня засвідчили народження нової хвилі антисемітизму в Росії. Прагнув її запустити Кремль чи ні – питання другорядне. Державна російська пропаганда зробила все для стрімкого зростання ксенофобії серед своїх громадян.
Усунення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників уже встигли наректи політичним колапсом у США. Нас же цікавить, наскільки ця подія нашкодить Україні.
Через 30 років Карабах повернувся під контроль Азербайджану. Що ознаменовують собою ці нові обставини на Кавказі? Куди поділася Росія?