Проєвропейська партія Маї Санду впевнено перемогла на позачергових виборах.

Загалом до парламенту Молдови, згідно з попередніми результатами, проходять три політичні сили.

 

 

Президентська Партія «Дія і солідарність» (PAS) впевнено перемагає на дострокових парламентських виборах в Молдові. Про це повідомив молдовський інформаційний портал NOI.md з покликом на інформацію ЦВК Молдови. За результатами підрахунку 99,86% бюлетенів, партія Маї Санду здобула 52.72 відсотка голосів виборців. Відтак вона може отримати 59 депутатських мандатів зі 101.

 

 

Президентка Мая Санду подякувала громадянам, які взяли участь в голосуванні і «підставили плече зміцненню демократії». «Я сподіваюся, що сьогодні завершиться важка для Молдови епоха, сподіваюся, що сьогодні буде покладено край пануванню злодіїв над Молдовою. Виклики великі, а людям потрібні результати. Люди повинні якомога швидше відчути переваги чистого парламенту і влади, які дійсно займаються проблемами населення. Молдово, вітаю!» – заявила Мая Санду. Вона уточнила, що після завершення підрахунку голосів візьметься за формування уряду.

 

Виборчий блок комуністів і соціалістів (BECS) – очолюваний двома експрезидентами – Ігорем Додоном і Володимиром Вороніним – підтримали 27.24 відсотка виборців, Це дозволить BECS ввести до парламенту 34-х депутатів.


Ще до парламенту Республіки Молдова потрапить партія «Шор», очолювана Іланом Шором. За неї проголосувало 5.75% громадян Молдови, котрі взяли участь у виборах. Таким чином партія забезпечила собі вісім місць у законодавчому органі Молдови.

 

Голова Центральної виборчої комісії Дорін Чіміл (Dorin Cimil) на брифінгу після закриття дільниць повідомив, що дострокові парламентські вибори в Молдові пройшли без значних порушень і в умовах повної прозорості. «Вибори пройшли в нормальному режимі, без поважних порушень, які могли б вплинути на результати голосування», – запевнив він.

 

Електоральна фреквенція зафіксована на рівні, трохи вищому за 44%.

 

Тим не менше, комуністи зі соціалістами вже заявили про порушення на виборах і про намір оскаржити їхні результати.

12.07.2021