Торішня ухвала українського парламенту, запровадивши в країні новий вихідний – 25 грудня (свято Різдва за григоріанським календарем), дещо збурила тишу й спокій у відповідних зацікавлених колах.
11 листопада Польща відзначила 99-річчя відновлення своєї незалежності, річницю появи на мапі Європи модерної польської держави – так званої «Другої Речі Посполитої».
Ця річниця збіглась у часі з безпрецедентним загостренням українсько-польських відносин, спровокованим діями владної команди, яка з’явилась у Варшаві два роки тому.
Виповнилося 80 років від часу масових розстрілів в’язнів «Соловецької тюрми особливого призначення» (СТОН), вчинених НКВДистами 27 жовтня – 4 листопада 1937 року в лісовому урочищі Сандармох поблизу тодішнього селища Медвежа Гора (з 1938 року – місто Медвеж'єгорськ, теперішня Республіка Карелія, РФ).
21 жовтня виповнилося 70 років від дня проведення однієї з наймасштабніших операцій МҐБ («Міністерства ґосударствєнной бєзопасності») СРСР – т. зв. операції «Захід» («Запад») – виселення десятків тисяч сімей із західних областей України.
19 жовтня 1987 року – уродини Товариства Лева. Від цієї назви й тепер віє чимось дивним і таємничим, а як вона сприймалась у «совковому» суспільстві 30 років тому, може уявити лише той, хто жив у тому «совку». Хоч насправді нічого таємничого в тих подіях і людях не було…
Якби прем’єр-міністр Іспанії Рахой був такий мудрий, як наш дідусь Цісар Франц-Йосиф, він теперішню каталонську кризу залагодив би так, що й цілісність Іспанії зберіг, і каталонців задовольнив надовго (а, може, й назавжди).
Костянтин Когтянц. Облога Белза. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 144 с.
Давно вже не читаю «українську історичну прозу». На останньому Форумі видавців очі мені від тих романів розбігалися, але жодного не закортіло придбати. До певного моменту.
Якщо сучасний галичанин буває чимось зворохоблений, то зазвичай збудник – десь у Києві. Йдеться про політику, про економіку чи про «соціалку» – немає значення. Зараз не так. Щораз більше галичан стурбовані суто місцевою проблемою. Точніше, загрозою. Бо в чиїхось божевільних головах виникла шалена ідея знищення перлини Галичини, одного з офіційних «семи природних чудес України» – Дністровського каньйону.
Століттю Української національної революції присвячується.
Як відомо, кожна суверенна одиниця на мапі світу мусить мати щонайменше три ознаки державности: прапор, герб і гімн.
Україна має всі три, але з двома з них трапляються деякі колізії на рівні суспільної акцептації.