Юлія ТОМЧИШИН

Щойно Тернопіль отримав відзнаку за «Найкращу транспортну модель міста», як тут трапився транспортний таки колапс. Втім, самі містяни гідно вийшли із ситуації.
Вже третій рік поспіль тернополяни мають шанс втілити в життя свої задуми за кошти з міської казни. Кількість проектів щоразу зростає – цього року на суму 71 млн гривень.
Нині, 8 червня, утворилася Тернопільська об'єднана територіальна громада. До міста приєднали чотири села, хоч планували більш як десяток.
У Тернополі триває боротьба громади з владою міста за переведення комунальних котелень на торф. Наразі перемагає влада, але активісти не здаються  
Комунальний чи приватний транспорт, незручні маршрутки чи габаритні тридверні автобуси, готівка чи пластикова картка. Українські міста опинилися на роздоріжжі. Чи можлива європейська якість перевезень без зростання цін та із збереженням пільг? У Тернополі вдалися до кардинальних заходів і з 1 лютого вирішили розірвати договори з усіма приватними перевізниками.
У Тернополі з’явиться кіномайстерня, пам’ятник вчителю та контейнери для одягу. Саме за ці ідеї та ще понад десяток інших проголосували жителі міста у рамках Громадського бюджету. Всього зробили свій вибір 5 тисяч 477 активних тернополян, які віддали 6 тисяч 881 голос за найрізноманітніші громадські ініціативи. Це на дрібку менше, як минулого року. Цьогорічний відбір проектів та голосування проходили емоційно і напружено:  значна кількість критичних відгуків у соцмережах стосувалася залучення адмінресурсу та некоректної агітацї.
04.12.17 | Тернопіль |
Їх шукають у підземеллях, в землі і у старих архівах. Втрачені загадки історії Тернополя не дають спокійно спати ентузіастам. Z уже писав про дослідження підземних ходів міста і розкопки на території, де була найдавніша споруда міста – Тернопільський замок. І ось ці наполегливі пошуки і сотні кубометрів перекопаної землі дали перші результати. В ґрунтових нашаруваннях минулого археологи віднайшли трипільську кераміку та черняхівський культурний шар.
22.11.17 | Тернопіль |
Наймасштабніші вибори в об’єднаних територіальних громадах відбулися минулої неділі, 29 жовтня, в усіх областях України. Вперше обирали голів і депутатів сільських, селищних, міських рад у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ), а це 25 міських, 61 селищна та 115 сільських громад, у яких мешкає близько 4% всіх виборців держави. У міських громадах, відповідно до чинного законодавства, вибори депутатів місцевих рад відбулися за пропорційною системою, в сільських та селищних — за мажоритарною.  
01.11.17 | Галичина |
З наближенням холодів, а, отже, опалювального сезону в Тернополі загострився конфлікт між громадою та владою міста, яка перевела сім комунальних котелень зі спалювання газу на торф. Zbruc уже писав про наполегливі пошуки тернопільськими посадовцями альтернативних енергоносіїв. Однак, залучаючи у міську систему теплопостачання багатомільйонні інвестиції, вони попередньо не обговорили проект з громадою міста. А ще котельні на торфі не пройшли державної екологічної експертизи.
17.10.17 | Тернопіль |
Тернополяни зацікавилися минулим рідного міста і намагаються відродити його історичне обличчя, щоб привабити туристів. «Zbruc» уже писав про тернопільські підземні ходи, які з допомогою спеціального приладу георадара виявили у центральній частині міста. Але це був лише початок. Влітку розпочали розкопки на місці найдавнішої споруди в історії міста – Тернопільського замку, який зазнав дуже багато руйнувань за період свого існування.
04.10.17 | Тернопіль |