Дмитро ПОЛЮХОВИЧ

Злочинці похазяйнували у Звенигороді – найбільшому священному городищі ЗКЦ. Площа ділянки незаконних розкопів становить кілька сотень квадратних метрів.
Завершення розповіді про Старокостянтинів. Зокрема, йдеться про місцеве коріння відомої постаті світової історії. А також про те, як до того родоводу причетний Тарас Шевченко.
Зведений одразу по Першій світовій війні водяний млин начинений технікою ще з часів цісаря. Він все ще працює! І він є ще однією привабою Личківців, що їх відвідують задля споглядання архітектурних розкошів
Літопис однієї археологічної експедиції: в Городку над Смотричем знайшли невідомий замок та актуалізували герб міста.
Пошесть косила геть усіх, не розбираючи національностей. До магічних обрядів-ритуалів, які мали б зупинити холеру, всі ставилися дуже і дуже серйозно.
Замок в Токах, що неподалік від Підволочиська, є самим «горішнім» у вервечці надзбручанських твердинь і найменш відомим серед них. Файне та жваве місце колись було. Не те що зараз… 
У заповіднику "Медобори" на горі Гостра розквіт ясинець білий – червонокнижна рослина неймовірної краси, втім, і з небезпечними властивостями.
Знайдена найдавніша реліквія Старого кордону – могила донського козака, датована кінцем XVIII століття.
Серед сміття, похованого під обвалом середньовічної вежі у Кам’янці, віднайшли правдиві археологічні скарби, але такі загадкові, що не дають остаточної певності і науковцям.
Пишна споруда, оточена розкішним "англійським" парком, мала шанс перезимувати цей рік без опалення і від цього остаточно занепасти. Однак нею заопікувалося кілька десятків людей, яким не байдуже.