Дмитро ПОЛЮХОВИЧ

Злочинці похазяйнували у Звенигороді – найбільшому священному городищі ЗКЦ. Площа ділянки незаконних розкопів становить кілька сотень квадратних метрів.
Завершення розповіді про Старокостянтинів. Зокрема, йдеться про місцеве коріння відомої постаті світової історії. А також про те, як до того родоводу причетний Тарас Шевченко.
Замок в Токах, що неподалік від Підволочиська, є самим «горішнім» у вервечці надзбручанських твердинь і найменш відомим серед них. Файне та жваве місце колись було. Не те що зараз… 
У заповіднику "Медобори" на горі Гостра розквіт ясинець білий – червонокнижна рослина неймовірної краси, втім, і з небезпечними властивостями.
Знайдена найдавніша реліквія Старого кордону – могила донського козака, датована кінцем XVIII століття.
Серед сміття, похованого під обвалом середньовічної вежі у Кам’янці, віднайшли правдиві археологічні скарби, але такі загадкові, що не дають остаточної певності і науковцям.
Пишна споруда, оточена розкішним "англійським" парком, мала шанс перезимувати цей рік без опалення і від цього остаточно занепасти. Однак нею заопікувалося кілька десятків людей, яким не байдуже.  
Сатанів цілком може стати центром «палеонтологічного туризму». Найперше скам'янілі рештки можна побачити в мурах середньовічної міської брами, але найцікавіше – старі каменоломні на березі Збруча
Вишукані скульптурні композиції, скорботні ангели і навіть місцева утоплена Офелія – старі цвинтарі у селах Теребовлянщини цікаві своїми образами та історіями 
Надзбручанські гори вважали священними з сивої давнини. Втім територія Збручанського культового центру, ймовірно, була значно більшою, аніж дотепер прийнято вважати.