Амбасада США в Москві вивісила на фасаді будівлі веселковий прапор.

Кремль висловив обурення й звинуватив американців у порушенні російських законів.

 

 

Працівники американської амбасади в Москві почепили на фасаді свого будинку веселковий прапор. У повідомленні дипмісії йдеться, що таким чином «вшановується Прапор гордості ЛГБТІ в час святкування #PrideFlagDay».

 

«Прапор ЛГБТІ був створений американським художником і активістом Ґилбертом Бейкером і вперше був піднятий 25 червня 1978 року під час параду Gay Freedom Day в Сан-Франциско. “Символ веселки був узятий з ранньої історії людства як символ надії”, – писав Бейкер у своїх мемуарах “Воїн веселки” (Rainbow Warrior). Він хотів донести своє переконання в тому, що сила суспільства в розмаїтті. Права ЛГБТІ – це права людини. Права людини універсальні. Місяць гордості покликаний підкреслити, що кожна людина заслуговує на те, щоб жити життям, вільним від ненависті, упереджень і переслідувань», – написано на офіційній сторінці амбасади США у Facebook.

 

Амбасадор США в Москві Джон Салліван записав відеозвернення, в якому побажав усім членам російської ЛГБТІ-спільноти, а також їхнім друзям, родинам і союзникам «щасливого Прайду».

 

Речник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв'ю «Радио Маяк» заявив, що на прапор має звернути увагу російське Міністерство закордонних справ. «Будь-які прояви пропаганди нетрадиційних сексуальних меншин в нашій країні за законом неприпустимі», – наголосив прессекретар Путіна. Дії амбасади США скритикували низка російських політиків, а також православні активісти. 

 

Варто зазначити, що прапор на американській амбасаді в Москві було вивішено саме в день початку референдуму щодо конституційних змін, які, зокрема, передбачають обнулення термінів президентства Путіна, що дозволить йому залишатися при владі й після 2024 року.

25.06.2020