У Європарламенті закликали не допустити політичного переслідування Порошенка.

 

Члени парламентського Комітету асоціації ЄС-Україна застерегли від політичних переслідувань п'ятого Президента України Петра Порошенка.  

 

Зі заявою виступили депутати Європарламенту, зокрема голова європейської парламентської делегації у складі Комітету асоціації ЄС-Україна Вітольд Ващиковський, голова європейської парламентської делегації в Парламентській асамблеї "Східного  партнерства" Euronest Андрюс Кубілюс та віцепрезидент європейської делегації у складі парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Траян Басеску, повідомляє інформаційна аґенція "Укрінформ".

 

 

"10 червня пресслужба Генеральної прокуратури поінформувала, що колишній Президент України Петро Порошенко був звинувачений Державним бюро розслідувань у посадових зловживаннях. Європейський парламент у багатьох випадках виступав на захист Європейської перспективи України, включаючи прийняття відповідних резолюцій. Цей склад Європарламенту вважає Україну частиною європейської родини не лише з огляду на геополітичні причини, але також тому, що наші суспільства поділяють однакові цінності", – йдеться у заяві.

 

Європарламентарії наголошують, що в Угоді про асоціацію вони на себе взяли зобов’язання підтримувати тісні та тривалі взаємини з Україною на основі поваги до демократичних принципів, верховенства права, ефективного державного управління, прав людини та фундаментальних свобод.

 

"Серед наших спільних стандартів є ідея рівності всіх громадян перед законом, презумпція невинуватості та права на справедливий суд. Правові процедури мають ґрунтуватися тільки на фактах та не мають використовуватися як засоби у політичній боротьбі. Справа колишнього Президента Порошенка буде уважно відстежуватися у Європарламенті, і ми віримо, що поточна адміністрація в Україні утримається в межах найвищих стандартів верховенства права та правосуддя", – наголошується у заяві.

 

13.06.2020