Путін відмовив Лукашенкові щодо ціни на газ.

Білоруський лідер обурився, що на тлі 75-річчя перемоги Німеччина купує російський газ удвічі дешевше.

 

 

Президент Росії Володимир Путін в ході засідання Вищої Євразійської економічної ради відповів на претензії свого білоруського колеги Олександра Лукашенка щодо ціни на газ. Про це повідомив інформаційний портал lenta.ru.

 

Спершу Лукашенко заявив, що питання ціноутворення на газовому ринку ЄАЕС залишаються неврегульованими багато років, хоча актуальність проблеми тільки зростає і загрожує перешкодити інтеграції. Однак Путін відмовився погодитися з висновками білоруського колеги, зауваживши, що єдиний тариф на транспортування і транзит газу в об'єднанні можна запровадити щойно після певного рівня інтеграції, якого поки що не досягнуто. «Це має бути єдиний ринок, єдиний бюджет і єдина система оподаткування», – зазначив Путін.

 

Також шеф Кремля, відповідаючи на претензії колеги щодо вартості газу для Білорусі, підкреслив, що та формується на основі ринкової кон'юнктури з урахуванням витрат і інвестицій постачальників. За словами Путіна, компаніям слід витримувати обґрунтовану норму прибутку на вкладений у видобуток капітал.

 

Лукашенко неодноразово обурювався вартістю російського газу для Білорусі. Минулого тижня він вказав, що Німеччина нині купує російський газ майже вдвічі дешевше – по 65-68 доларів, тоді як білоруси платять 127 доларів за тисячу кубометрів. «Це виглядає особливо дивно на тлі святкування 75-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні», – зауважив Олександр Лукашенко.

19.05.2020