Проте йому все ж бракує голосів для формування більшості в Кнесеті.

 

 

На виборах до парламенту Ізраїлю, за попередніми даними, права партія «Лікуд» прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньягу чітко виходить на перше місце. Про це повідомив ізраїльський 9 телеканал, який покликається на опубліковані Центральною виборчою комісією попередні результати виборів до Кнесету 23 скликання. Партія Бені Ґанца – суперника прем'єра – «Кахоль-Лаван» опинилася на другому місці.

 

Після підрахунку 73% голосів виборців результати виглядають таким чином:

 

«Лікуд» – 28,38%;

 

«Кахоль-Лаван» – 26,25%;

 

«Об'єднаний арабський список» – 13,15%;

 

ШАС – 7,80%;

 

«Єврейство Тори» – 6,69%;

 

«Авода – Гешер – МЕРЕЦ» – 5,82%;

 

«Наш дім Ізраїль» – 5,56%;

 

«Яміна» – 4,97%.

 

Електоральна фреквенція сягнула понад 70 відсотків. Це найвищий показник з виборів 2015 року.

 

Нетаньягу в Twitter уже оголосив про свою перемогу. Прем'єр повідомив, що незабаром проведе зустріч із лідерами правих і релігійних партій для формування уряду. 

 

Однак для створення парламентської більшості партії Нетаньягу необхідно контролювати 61 депутата в 120-місному Кнесеті. За попередніми підрахунками, зараз прем'єр з евентуальними союзниками набирає лише 59 мандатів.

 

До диспозиції Ґанца і його спільників може виявитися 55 крісел у Кнесеті. Відтак лідер «Кахоль-Лаван» не поспішає визнавати своєї поразки. Хоча він і заявив, що не задоволений результатами виборів.

 

Екзит-поли і перші результати підрахунку голосів стали несподіванкою для багатьох, оскільки опитування громадської думки напередодні виборів свідчили про рівні шанси для двох основних кандидатів. Це, своєю чергою, означало б продовження тупикового протистояння в Кнесеті і ймовірність ще одних, уже четвертих, позачергових виборів.

 

03.03.2020