Уряд Росії подав у відставку. Мєдвєдєв піде з поста прем'єра.

 

Прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв вважає, що, на фоні оголошених президентом Росії Владіміром Путіним пропозицій про зміну конституції, уряд має подати у відставку. Про це він повідомив в ході зустрічі президента Володимира Путіна з урядом Росії.

 

 

ТАСС дослівно цитує заяву Дмітрія Мєдвєдєва:

"Ці зміни, коли вони будуть прийняті, за всією вірогідністю, і це буде зроблено після обговорення, як це було сказано, вони внесуть суттєві зміни не тільки в цілу низку статей конституції, але і в цілому в баланс влади, влади виконавчої, законодавчої влади, судової влади. У цьому контексті очевидно, що ми, як уряд Російської Федерації, повинні надати президенту нашої країни можливість приймати всі необхідні рішення, і в цих умовах, я вважаю, що було би правильно, щоб, відповідно до статті 117 Конституції РФ, уряд Російської Федерації в нинішньому складі подав у відставку".

 

Стаття 117 Конституції РФ гласить, що "Уряд Російської Федерації може подати у відставку, яка приймається або відхиляється президентом Російської Федерації". Путін прийняв відставку і запропонував Мєдвєдєву зайняти пост заступника голови Ради безпеки Росії. До формування нового уряду Мєдвєдєв також залишиться виконувачем обов'язків прем'єр-міністра. 

 

На сайті Кремля повідомляється, що 14 січня Путін зустрічався з Кудріним, який очолює Рахункову палату Росії. Наступна зустріч, судячи по сайту, у Путіна була вже 15 січня з Мєдвєдєвим. Виходячи з цього висуваються припущення, що стати новим главою уряду може стати Алєксєй Кудрін, який за російськими мірками вважається західноорієнтованим лібералом. Потім виявилося, що Путін подав на прем'єра кандидатуру нинішнього голови Федеральної податкової служби Михаіла Мішустіна.

 

 

В нинішньому зверненні до Федеральних Зборів Путін оголосив про радикальну конституційну реформу, тези якої зводяться до таких пунктів:

— Обиратися президентом Росії зможуть люди, які прожили в країні не менше як 25 років і ніколи не мали іноземного громадянства або виду на проживання.

— Глави регіонів РФ, члени парламенту, уряду і судді теж не можуть мати документи, що дозволяють постійно жити на території іншої держави.

— Норму про те, що одна і та ж людина не може займати пост президента більше двох термінів поспіль, можна змінити.

— Прем'єр-міністра, його заступників і міністрів повинна затверджувати Госдума.

— Президент не зможе відхиляти затверджені Госдумою кандидатури, але зможе звільняти прем'єра, його заступників і міністрів.

— При призначенні глав силових органів і регіональних прокурорів президент зобов'язаний буде радитися з Радою Федерації.

— На території Росії вимоги міжнародних договорів "діятимуть тільки в тій частині, в якій вони не суперечать Конституції".

— Стосовно всіх цих поправок треба провести всенародне голосування.

 

15.01.2020