Перестрибуючи логіку

Буває і до церкви підеш, і колядку заспіваєш – а все одно когось хочеться вбити. І роздумуєш, кого порішити другим. На першому місці ті, хто кидається петардами. Огляд подій тижня в Україні.

 

Відпустка тижня

 

 

З вакаціями у чинного президента України регулярно стаються халепи. Зимовий перепочинок Володимир Зеленський вирішив провести в Буковелі, що мало виглядати патріотично, сімейно і майже бюджетно. Але традиційно вийшло, делікатно кажучи, кумедно.

 

Офіційний сайт гаранта Конституції повідомив: «Президент Володимир Зеленський перебуває в Омані, куди він відбув разом з родиною рейсовим літаком за власні кошти. Там найближчими днями у Глави держави заплановані зустрічі на найвищому рівні. В Омані Володимир Зеленський обговорить торговельно-економічну співпрацю двох країн, зміцнення дипломатичних відносин та залучення інвестицій в Україну».

 

Прекрасне у цьому повідомленні все – від «зміцнення дипломатичних відносин» до «рейсового літака». Не можна зміцнювати те, чого не існує, бо в султанаті Оман нема ні посольства, ні навіть консульства України. Є, щоправда, «почесні консульства», але такі структури мають дуже опосередковане відношення до дипломатії.

 

Рейсовими літаками міг літати Голобородько з телевізора – реальний президент, який є носієм державної таємниці, полетіти на береги Індійського океану не має права. Прямого авіасполучення з столицею Оману Маскатом з Києва нема, а про те, що в Буковелі побудували аеропорт для залучення арабських інвестицій, не повідомлялося, тому в плані транспортування себе, дружини і дітей в сторону пальм і верблюдів Володимиру Олександровичу мало б бути достатньо важко, бо пересідати десь у Стамбулі чи Франкфурті з клунками презентів для представників «найвищого рівня» – то не в Ленінград після лазні поїхати.

 

Побувавши в краях Лоуренса Аравійського, Зеленський тепер зможе показувати на глобусі, де є Оман і, можливо, поцікавиться професійною придатністю власної пресслужби.

 

Скасування тижня

 

 

Вмінням формулювати відмазки офісу президента України варто вчитися в американців. З надр Державного департаменту зарано випурхнула інформація про те, що тамтешній шеф Майк Помпео планує відвідати наші терени. Згодом за океаном плани помінялися – й українців розчарували повідомленням про перенесення візиту.

 

Але подано це було під правильним соусом – Держдеп оприлюднив заяву, де пояснювали, що Помпео змушений відкласти поїздку, бо пильно стежить за ситуацією в Іраку і мусить гарантувати безпеку власних співвітчизників на Близькому Сході.

 

В українському фольклорі з цього приводу можна згадати ідіому «де кум, де каравай, де Зелені свята?», а спікерка Держдепартаменту Морган Ортагус зазначила, що поїздку буде перенесено «на найближчий час» і що сам Помпео цього вояжу «з нетерпінням чекає».

 

Гастролі тижня

 

 

Росіянку японського походження Ірину Хакамаду і шведа з нігерійським корінням Албана Узома Нвала зараз поєднують труднощі з перетином українського кордону.

 

Громадяни з екзотичною зовнішністю свого часу мали дотичність до Криму – перша тішилася, що її президент окупував півострів, а другий, попри санкції, виступав десь в анексованій Ялті.

 

Тепер стало відомо, що в грудні Доктор Албан (творчий псевдонім добродія Нвала) відвідував Україну за допомогою Володимира Зеленського, який буцім особисто дав вказівку прикордонникам впустити стоматолога-співака до країни, якою керує шоумен-юрист.

 

У лютому виступ Ірини Муцуєвни на DreamBIG Forum скасовано через її довгий язик і своєрідне бачення міжнародного права.

 

Готуючи корпоративи і світські тусовки, варто вивчати «кредитну історію» запрошених, щоби не робити потім клопотів президентові і прикордонникам.

 

Реструктуризація тижня

 

 

Любителям хизуватися незрозумілими словами варто тренувати вербальний апарат, аби навчитися правильно вимовляти слово «анбандлінг». Цей набір букв, оточених лапками, стався в НАК «Нафтогаз України» і означає, що компанія «Оператор газотранспортної системи України» вийшла з групи «Нафтогаз» і на 100% належить ПАТ «Магістральні газопроводи України».

 

У «Нафтогазі» це назвали наймасштабнішою реформою у вітчизняному енергетичному секторі за всі роки незалежності, а Європейське енергетичне співтовариство, яке домагалося анбандлінгу, мало б тішитися, що тепер транспортуванням газу і його видобутком та продажем займатимуться різні структури.

 

Складностями з розділом функцій не переймаються юристи, тому що Генеральна прокуратура України просто припинила своє існування. Тепер правопорушникам вправлятимуть мозги в Офісі генерального прокурора.

 

Цілком можливо, що незабаром з’явиться Офіс прем’єр-міністра, Офіс трибуни Верховної Ради або ще якийсь анбандлінг, бо реформи мусять бути.

 

06.01.2020