Фото обсерваторії «Білий слон» – у ТОП-10 конкурсу «Вікі любить пам’ятки».

 

 

Панорама колишньої обсерваторії «Білий слон» на горі Піп Іван, розташованої на території Верховинського району Івано-Франківської області, потрапила до десятки світлин-переможців української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» 2019 року. Автор фотографії – Анатолій Волков.

 

 

Окрім обсерваторії «Білий слон», до фіналу української частини конкурсу потрапили також фотографії вітряка з села Лісове на Чернігівщині, сфотографованого в Музеї у Пирогові, Судацької фортеці в Криму, дві світлини Трьох-Святительської церкви, що в Чернівцях, фото дерев'яної церкви Покрови Пресвятої Богородиці в селі Кострина на Закарпатті, будівлі Інституту шляхетних дівчат у Києві, руїн Угочанського замку на Закарпатті, Кармелітського монастиря в Бердичеві, Густинського монастиря на Чернігівщині.

 

 

 

Світлини-переможці української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» 2019 року представлять Україну та її культурну спадщину на міжнародному етапі конкурсу Wiki Loves Monuments.

 

Усі фото: ua.wikimedia.org

 

Для довідки:

 

«Вікі любить пам’ятки» – українська частина найбільшого фотоконкурсу у світі Wiki Loves Monuments. Фотоконкурс пам’яток культурної спадщини проводять у понад 50 країнах світу регіональні відділення Фонду Вікімедіа та волонтери спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні – громадська організація Вікімедіа Україна.

 

Мета конкурсу – зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу й розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей у всьому світі.

 

Конкурс триває щороку з 1 по 30 вересня включно. Упродовж цього часу фотографи та фотолюбителі різних країн завантажують свої світлини у Вікісховище. До першого листопада в кожній країні відбирають найкращі фотографії, які представлять на суд міжнародного журі.

 

 

17.12.2019