Зеленський досі не підписав закону про відновлення "справ Майдану".

 

Президент України Володимир Зеленський досі не підписав законопроєкту про перезавантаження роботи Державного бюро розслідувань, котрий передбачає можливість переведення до ДБР слідчих Генпрокуратури, які розслідували "справи Майдану".

 

Нагадаємо, через відмову парламенту прийняти цю поправку адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська 21 листопада оголосила про голодування. Закревська припинила свій голодний протест 4 грудня, після голосування за законопроєкт у Верховній Раді. Водночас, як свідчить картка законопроєкту на офіційному сайті ВР, Президент досі його не підписав. А голова ВР Дмитро Разумков підписав прийнятний проєкт допіру 10 грудня.

 

 

Євгенія Закревська написала на своїй сторінці у Facebook: відсутність підпису під законом лише доводить, що її голодування було актуальним.

 

"От цікаво, а де зараз всі ті люди, які вмовляли мене припинити голодувати? І розповідали, що все і так буде [добре]. От прямо вже. Скоро і чудово. І закон приймуть і підпишуть (2-7 днів), і управління створять і прокурорів переведуть. І слідчі експерименти почнуть проводити, і справи Майдану розслідуватимуть, аж гай шумітиме", – зазначила Закревська.

 

Адвокат нагадала, що закон і досі не підписано, а того ж Романа Трубу не звільнили з посади директора ДБР, в ДБР не сформували "майданівського" управління, конкурсів не проводять, слідство не здійснюється вже майже місяць.

 

Як писав Z, 3 грудня Верховна Рада прийняла законопроєкт, котрий передбачає: для забезпечення безперервності та ефективності досудових розслідувань слідчі органи прокуратури, прокурори можуть бути переведені за їхньою згодою до Державного бюро розслідувань без обов’язкового проведення конкурсу, якщо вони до спливу строку проводили досудове розслідування або здійснювали процесуальне керівництво (не менше чотирьох місяців поспіль входили до складу груп слідчих або прокурорів) у кримінальних провадженнях щодо подій періоду Революції гідності.

 

Цей закон передбачає дострокове припинення повноважень директора ДБР і його заступників, а також зміни в структурі та функціоналі Бюро.

 

21 листопада ввечері адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через зупинку слідства у справах Майдану.

 

"З сьогоднішнього дня, з того дня, в який зупинилося це розслідування, я не буду їсти до того моменту, поки не приймуть цю поправку, не створять це управління [у Державному бюро розслідувань] і не переведуть туди цих слідчих [із управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури]. Я вам це обіцяю", – заявила Закревська.

 

 

Правозахисницю обурило те, що Верховна Рада не знайшла часу проголосувати поправку до закону про Державне бюро розслідувань, без якої справи Майдану із 20 листопада є заблокованими, а слідчі прокуратури, які кілька років працювали над розслідуванням, не можуть перейти до ДБР і продовжити роботу в новій структурі.

 

На думку Закревської, загроза припинення слідства та сам судовий процес над підозрюваними в убивствах "беркутівцями" вже не цікаві ані політикам, ані журналістам – про це згадують лише на річницю початку Євромайдану в листопаді та на роковини масових розстрілів у лютому. "Усім все одно", – коментувала юристка.

 

Коли депутати з фракції "Слуга народу" пропонували Закревській відмовитися від голодування, бо парламент усе швидко впорає, Євгенія відповіла: "Якщо це буде 3 грудня, то це навіть корисно для здоров’я. Тобто немає ніякої проблеми. А я впевнена, що сьогодні ми поговорили – а завтра всі про це забувають. Так відбувається всі шість років. Я не хочу, щоби так було", – підсумувала Закревська.

 

16.12.2019