Грецький міністр: Росія пригрозила Атенам проблемами із безпекою через визнання ПЦУ.

 

Колишній міністр оборони Греції Панос Камменос заявив, що визнання Елладською Православною Церквою української автокефалії є "злочинним" з огляду на те, що це рішення провокує втрату Атенами російського покровительства. Камменос визнав, що він особисто тиснув на архієпископа Ієроніма та грецьких архієпископів, заохочуючи їх не визнавати Православної Церкви України.

 

 

Про це ексміністр оборони заявив під час наукової конференції Інституту геополітичних досліджень "Геополітичні події в життєво важливій галузі Східного Середземномор'я і їх взаємодія з міжнародним середовищем", повідомляє видання Romfea.

 

Панос Камменос вважає рішення собору ієрархії Елладської Церкви "злочином" через те, що Росія скасує ґарантії недопущення "окупації грецьких островів" Туреччиною, надані Москвою в укладених з греками угодах.

 

Відомий грецький журналіст Андреас Лударос на сайті Orthodoxia.info додає, що колишній міністр попередив: якщо щось станеться найближчими місяцями, за відкликання російських ґарантій безпеки Греції відповідатиме собор ієрархії Елладської Церкви.

 

Українське видання Cerkvarium зазначає, що стурбованість політика пов'язана з низкою територіальних або територіально зумовлених проблем Греції, зокрема з напливом біженців із Азії, котрі намагаються добратися до Європейського Союзу через берег Туреччини і Грецію. 

 

"Фактично, колишній міністр оборони Греції визнав, що питання визнання ПЦУ включено Росією в безпековий пакет геополітичних домовленостей з Грецією (попри всі вимоги Росії про невтручання політиків у церковне питання). І невиконання Грецією цього "церковного" пункту може призвести до безпосереднього тиску Росії на Туреччину з метою відкриття коридору для сирійських біженців в Європу через Грецію", – тлумачить Cerkvarium.

 

Окрім того, Греція перебуває із Туреччиною в суперечці за Кіпр. До того ж, Туреччина не визнає грецької юрисдикції над деякими островами в Егейському морі і постійно погрожує їх "відвоювати" (так звана "Егейська суперечка").

 

Cerkvarium припускає, що Росія може здійснювати подібний "міґраційний" тиск і на Болгарію та Сербію.

 

У жовтні Елладська Церква першою серед православних Церков визнала Православну Церкву України.

 

 

12.12.2019