Тернопіль – Молодіжна столиця України-2020.

 

Тернопіль переміг у національному конкурсі «Молодіжна столиця України» 2020 року. За це звання у фіналі змагалися 10 претендентів (Вінниця, Івано-Франківськ, Кременчук, Миколаїв, Одеса, Тернопіль, Умань, Харків, Хмельницький, Чернівці), а загалом у конкурсі взяли участь 48 українських міст, – повідомляє Урядовий портал.

 

 

«Цьогоріч Тернопіль показав неймовірну командну роботу міської влади й молоді та довели, що можете з гордістю називатись найкомфортнішим містом для життя і розвитку молоді! Бажаємо вам подальших звершень вже у статусі Молодіжної столиці України 2020 року!» – привітали Тернопіль із перемогою на сайті конкурсу.

 

Як зазначили в Наглядовій раді конкурсу, міста продемонстрували ріст порівняно з попередніми роками, динаміку в розвитку й новий рівень діалогу між молоддю та муніципалітетами.

 

Цього року на конкурс надійшло 48 заявок з 21 області, серед яких 11 – з обласних центрів і 22 – з міст обласного та районного значення. Серед учасників є 15 міст, які вже втретє змагалися за звання молодіжної столиці України: Буча, Вінниця, Одеса, Тернопіль, Харків, Охтирка, Нова Каховка, Івано-Франківськ, Острог, Переяслав, Славутич, Ужгород, Коростишів, Кременчук і Миколаїв.

 

Уперше взяли участь команди міст Гуляйполе, Енергодар, Кривий Ріг, Марганець, Мелітополь, Мерефа, Первомайськ, Подільськ, Рогатин, Сарни, Славута, Тальне, Тростянець, Шпола, Яворів.

 

«Те, що цей конкурс відбувається в Україні вже втретє, є надзвичайно цінним для молодіжної політики в цілому. З кожним роком все більшій кількості молодих українців стає зрозуміло, що вони можуть бути агентами змін, можуть бути почутими, бути поруч із міським керівництвом і разом говорити про те, що місто може зробити зараз, щоб стати дружнім для молоді», – зауважив заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

 

 

Нагадаємо, з 2017-го національний конкурс «Молодіжна столиця України» проводять в Україні щороку, відзначаючи найкраще місто країни для проживання та розвитку молоді. Ініціаторами конкурсу виступили Міністерство молоді та спорту України, Український інститут міжнародної політики та Національна молодіжна рада України за підтримки Асоціації міст та Асоціації ОТГ України.

 

2018 року переможцем конкурсу був Львів, 2019-го – Кам’янець-Подільський.

 

Для довідки:

 

Конкурс «Молодіжна столиця України» створено в контексті загальноєвропейського конкурсу «Європейська молодіжна столиця», який успішно реалізовують із 2008 року.

 

Мета конкурсу – активізувати співпрацю між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяти створенню комфортних умов для розвитку молоді в містах України та поширити найкращі практики такої співпраці й успішних кейсів втіленням молодіжної політики на місцевому рівні.

 

11.12.2019