Сподіваючись на краще, готуємося до гіршого

«Червоні лінії» стали константою, яку подолати вже неможливо. У Верховній Раді нетрадиційно б’ються, а про інше краще говорити без матюків. Огляд подій тижня в Україні

 

Підготовка тижня

 

 

Сорокаоднорічний хлопець з індустріального містечка дуже хотів зустрітися з чоловіком віком 67 років, народженим у культурній столиці. Це сталося, але передували рандеву на Єлисейських полях тривалі роздуми на Печерських пагорбах на предмет, як то краще зробити.

 

Володимир Зеленський дійшов висновку, що після тривалої перерви в перемовинах з російським колегою йому допоможуть соратник з Франції і німецька колегиня, потім він сам спробує поговорити з господарем Кремля тет-а-тет. Не збентежило Володимира Олександровича те, що у лібрето зустрічі формат спілкування в чотири ока не прописаний, але перейнятися президент України має власним досягненням на своїй території. Зеленському нарешті вдалося об’єднати непримиренних друзів у вигляді лідерів партій ВО «Батьківщина», «Європейська солідарність» і «Голос». Представники цих структур спочатку вийшли до парламентської трибуни, де пояснили гарантові Конституції, чого йому не треба робити в Парижі. Потім під стіни Офісу президента прийшло кілька тисяч співвітчизників, аби сказати, що від нього чекають після повернення на історичну батьківщину.

 

Намети в тому районі стануть гарним доповненням до будинку з химерами.

 

Газ тижня

 

 

Для росіян вуглеводні завжди були політикою, тому цю тему робили спроби запхати і в переговори в нормандському форматі. Без президентів про газ поспілкувалися чиновники, які мають до нього безпосередній стосунок. Після бесіди з росіянами у Відні виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко повідомив, що не проти отримати від росіян замість трьох з гаком мільярдів доларів, присуджених міжнародним судом, газу на таку саму суму.

 

«Газпром» рішенням Стокгольмського арбітражу не дуже переймається, але над такою пропозицією з нашої сторони мав би задуматися, бо поки добудують Nord strean-2, всіляке може трапитися, а європейські споживачі, попри емпатію і філантропію, вміють рахувати гроші і не люблять мерзнути в часи глобального потепління.

 

В України є шанс зіграти на цьому полі, але як ми тим скористаємося, одному «Нафтогазу» відомо.

 

Фонд тижня

 

 

Колись абревіатурою МВФ лякатимуть неслухняну малечу, яка не хотітиме в далекому майбутньому їсти манну кашу чи що там їй пропонуватимуть батьки. Поки що ж Міжнародний валютний фонд робить дуже серйозні пропозиції, аби вітчизняна економіка вживала його кредити, бо буде зле, як тому згаданому малюку.

 

Останні переговори закінчилися нібито тим, що Україна погодилася спожити $5,5 мільярдів від МВФ, про що відзвітувався прем’єр-міністр Олексій Гончарук. 

 

Нова програма співпраці розрахована на три роки, але кредитори ще подумають, бо не закрита справа з «ПриватБанком», який непокоїть закордон майже так само, як Коломойського. І з реформами в Україні теж не все так симпатично, як хотілося б МВФ.

 

Святий Миколай обіцяє принести рішення у справі проблемного банку, а про реформи можна буде говорити після зимового Івана. В кращому разі.

 

Рада тижня

 

 

Крім бійок, парламент цікавий ще й законотворчою діяльністю. Тицяння кінцівками в писок, ясна річ, більше цікаве і воно мало місце бути. Нарешті у фракції «Слуга народу» доросли і до цього, і Максим Бужанський рукоприклався до соратника Гео Лероса, бо той мав необережність сказати негарне на адресу парламентариси Ірини Верещук. Про це повідомила Ірина Геращенко з «Європейської солідарності», бо інцидент мав місце чомусь в кутику цієї фракції.

 

З менш пікантного у законодавчому органі сталося те, чого не любили самодержці всіх часів і народів, – держава позбавилася монополії на виробництво спирту. З нового року аква віту можуть виробляти приватні підприємства і робити з нею, що забагнеться. Спиртовим баронам від Радехова до Ромнів від того стало тепло на душі, хоча і раніше їм зимно, в плані державної монополії, не було.

 

Гірше стало шефові ДБР Романові Трубі, бо Верховна Рада ухвалила законопроєкт "Про внесення змін до закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань". Тепер президент (коли повернеться з Парижа) призначатиме директора ДБР за рекомендацією конкурсної комісії без подання прем'єр-міністра України, і Труба шукатиме нове місце роботи.

 

Геть зле мусить стати Антонові Яценку, якого бештали за «майданчики». Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» став законом, і цьому добродію треба буде придумати якусь нову схему для реалізації власних амбіцій.

 

Яценко придумає, Труба засумує, а посполиті не зважатимуть на законотворчість і чекатимуть, хто кого в парламенті в черговий раз потягне в загумінки бити в різні частини тіла.

 

09.12.2019