Україна і Росія перейшли до двосторонніх переговорів щодо газу.

 

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель відбув переговори із міністром енергетики Російської Федерації Алєксандром Новаком на тему укладення транзитного контракту на постачання газу після 2020 року. 

 

Зустріч двох міністрів відбулася у Відні, повідомила пресслужба Міненерго України.

 

 

Згідно з твердженням української сторони (поміщеним під заголовком-евфемізмом: "Робота щодо погодження умов транспортування газу продовжується"), розмова міністрів стосувалася "підготовки до підписання договору про транспортування газу через українську газотранспортну систему".

 

"Підписання довгострокового договору на транспортування газу відповідно до європейського законодавства та на економічно обгрунтованих умовах – це питання енергетичної безпеки не лише України, а й Європи. Ми як надійний партнер повинні забезпечити стабільність та безперебійність транспортування природного газу на європейські ринки", – заявили у Міністерстві енергетики.

 

Відомство Олексія Оржеля інформує, що перемовини триватимуть у двосторонньому форматі, однак український уряд не відкидає і тристоронніх переговорів за посередництва Єврокопейської комісії (цей формат практикується вже 5 років).

 

Водночас, як свідчить пресслужба Міністерства енергетики Росії, сторони домовилися "щодо інтенсифікації спільної роботи у двосторонньому форматі". 

 

Москва також поінформувала, що розмова Оржеля й Новака стосувалася не лише транзиту, а й відновлення закупівлі Україною російського газу: так, ішлося про "врегулювання взаємних претензій щодо виконання контрактів, умови транзиту російського газу в Європу з 2020 року, перспективи прямої закупівлі російського газу для споживачів України".

 

 

У середу прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив про те, що Україна не провадить "окремих перемовин про купівлю газу у РФ", натомість ідуть переговори про продовження транзиту газу до ЄС.

 

"Ми будемо робити все належне, аби ринковими методами зробити дешевшими ціни на енергоносії, але точно не ціною здачі національних інтересів", – обіцяв Гончарук.

 

Перед цим міністр енергетики України Олексій Оржель повідомив про те, що Україна має шанс отримати наступного року російський газ за вигідною ціною і ще якусь певну "знижку".

 

29.11.2019