Садового закликали перейменувати площу Міцкевича.

 

Мера Львова та депутатів ЛМР закликали повернути площі Міцкевича у центрі Львова її історичну назву – Марійська площа. Адже її було перейменовано 1941 року «в рамках антирелігійної боротьби атеїстичного комуністичного режиму», а Міцкевич, попри свою геніальність, не має нічого спільного зі Львовом. Із відповідним зверненням до Садового виступив сьогодні на сесії ЛМР депутат міськради Мирослав Данилків (фракція Української Галицької партії).


 

«Як це не дивно, у Львові до сих пір існують радянські назви вулиць і площ. Прикладом цього є давня Марійська площа, одна з перлин Львова, перейменованою в площу Міцкевича, геніального польського поета литовсько-білоруського походження. Який, однак, попри свою геніальність, вшануванням якої є також геніальний пам'ятник визначному сину литовського, білоруського і польського народів, нічого спільного зі Львовом не має», – зазначено у зверненні.

 

«Навіть за часів польського панування у Львові влада не дозволила собі перейменувати Марійську площу, однак, шануючи спільний з поляками період львівської історії і сподіваючись на взаємне пошанування нашої історії на колишніх українських етнічних територіях, міська влада Львова не піднімала питання про повернення цій площі історичної назви», – додав ініціатор звернення.

 

За словами Данилківа, до порушення цієї теми підштовхнули вчорашні події в Перемишлі, коли «всупереч волі їхнього земляка святого Івана Павла II депутати міської ради Перемишля ліквідували вулицю блаженного кир Йосафата Коциловського».

 

«Тому ініціюю процедуру повернення історичної назви Марійської площі замість радянської назви площа Міцкевича і закликаю львівських колег-депутатів підтримати цю пропозицію, а наших івано-франківських колег – розглянути доцільність існування площі Міцкевича в місті», – наголосив Мирослав Данилків.

 

Фото: Ivanolexyn/uk.m.wikipedia.org

 

Перед цим зверненням мер Львова зачитав відкритий лист, з яким він звернувся до президента Перемишля з вимогою повернути в місті назву вулиці імені Єпископа Коциловського — новомученика за католицьку віру, єпископа Перемишльської єпархії Української Греко-Католицької Церкви.

 

У листі йдеться про те, що для громади Львова наявність у партнерському місті Перемишлі вулиці імені Єпископа Коциловського є важливою запорукою дружніх відносин між Львовом та Перемишлем. Наявність вулиці імені єпископа Йосафата Коциловського є принципово важливою позицією міста в продовженні партнерських відносин із містами, а рішення Ради Перемишля про перейменування вулиці, своєю чергу, ставить їх під загрозу. «Наполегливо звертаюся до вас, пане президенте, повернути назву вулиці єпископа Йосафата Коциловського та сподіваюся, що замах на пам'ять блаженного Йосафата Коциловського — це лише прикре непорозуміння, виправлення якого сприятиме подальшим хорошим стосункам Львова та Перемишля», – зазначив Садовий.

 

Нагадаємо, вчора, 28 листопада, Рада міста Перемишля ухвалила постанову про скасування вулиці Йосафата Коциловського і приєднання її до прилеглої вулиці Івана Снігурського.

 

29.11.2019