Зеркаль подала заяву про відставку.

 

Заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль подала прем'єр-міністрові заяву про відставку.

 

 

"Кожен з нас пише «книгу свого життя». Ці книги складаються з глав, розділів та підрозділів. Сьогодні в моїй книзі я ставлю три крапки на завершенні глави, яку я писала останні п’ять з половиною років", – написала Зеркаль у Facebook.

 

На своїй сторінці у FB вона також опублікувала копію заяви.

 

Раніше дипломатка казала, що звільниться із посади відразу після завершення процедурного етапу розгляду справи в Постійному арбітражному суді у Гаазі. 22 листопада суд затвердив порядок роботи і правила процедури арбітражного трибуналу у справі щодо кораблів ВМС України, захоплених Росією в районі Керченської протоки в 2018 році.

 

Олена Зеркаль написала у Facebook, що ця глава її кар'єри "насичена безпрецедентною кількістю подій, різних за характером, змістом та впливом". "Ніхто не давав нам доручення і не примушував працювати, ми просто робили те, що вважали за необхідне, нам було небайдуже і ми досягали результату. Нам є чим пишатися і є про що розповісти", – прокоментувала вона.

 

Водночас Зеркаль додала, що вона залишається "дипломатом і небайдужою людиною".

 

В інтерв'ю аґенції "Укрінформ" Олена Зеркаль сказала, що після звільнення планує "ввійти у громадянське суспільство" та створюватиму платформу, "яка займатиметься розвитком людського капіталу".

 

"Я вважаю, що ми багато років не працювали взагалі з цією тематикою, що в нас немає наступників, людей, які можуть прийти та займатися чимось і розуміти – що вони роблять. Адже коли експерти стають міністрами – це добре, але в них залишається менталітет експертів", – зазначила вона.

 

Напередодні свого звільнення Олена Зеркаль дала резонансне інтерв'ю журналістам проєкту Bihus.Info, в котрому заявила про те, що йде з посади не в останню чергу через розбіжності з Президентом України у поглядах на конфлікт із Росією.

 

 

Так, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи Україна "вжарить" Росію грошовим покаранням або "посадками" за її аґресію, Зеркаль зазначила: "Вжаримо-вжаримо! Якщо дозволять, то вжаримо! І я була б дуже задоволена, якби мені дозволили вжарити!"

 

Відповідаючи на питання журналіста про те, чому б не лишитися у МЗС як частина системи, котра може робити спротив щодо Росії, дипломатка відповіла: "Я не можу робити супротиву, будучи дипломатом всередині Міністерства закордонних справ, яке виконує рішення Президента".

 

Олена Зеркаль також виступила за жорсткішу позицію України в протидії Росії у газовому конфлікті.

 

"Я б пішла в атаку і відразу підняла на кілька градусів дискусію вгору... Але я не думаю, що зараз це буде зроблено, оскільки попереду "Нормандія", а там треба розмовляти і всі мають бути "френдлі". Тому я кажу, що моя думка зараз не притаманна [зовнішньополітичному курсу керівництва держави]", – сказала Зеркаль.

 

28.11.2019