ДБР провело обшуки у Марусі Звіробій через переляк за Президента.

 

Слідчі Державного бюро розслідувань провели обшуки у волонтерки Марусі Звіробій у справі про погрозу вбивством Президенту України.

 

Фраґмент спілкування з правоохоронцями транслювався на сторінці Марусі Звіробій – справжнє ім'я Олена Біленька – у Facebook.

 

 

Представники ДБР погрожували вибити двері, якщо Звіробій їх не відчинить. Волонтерка просила почекати, сказавши, що має потребу в адвокаті.

 

Перш ніж слідчі дії почалися, у Звіробій вилучили мобільний телефон – відтак стрім перервався. 

 

Зі слів ведучого телеканалу "Прямий" (вважається близьким до Петра Порошенка) Тарас Березовець уточнив, що обшук проходить у будинку Звіробій у Калинівці. Березовець інформував, що під час допиту зв'язку з Марусею Звіробій не було.

 

Після обшуку Олена Біленька повідомила, що в неї вилучили зброю – дві зареєстровані рушниці. З її слів, у самій судовій ухвалі не йшлося про потребу вилучити зброю. "Кажуть, забрали, бо протермінована. Але це не їхнє діло взагалі", – обурилася Маруся Звіробій.

 

Волонтерка поскаржилася на те, що в неї також забрали телефон і блокнот із емблемою десантно-штурмових військ.

 

Маруся Звіробій вважає, що обшук – це винятково політичні переслідування. 

 

Напередодні Державне бюро розслідувань повідомило про те, що слідчі підготували тексти підозр народній депутатці Софії Федині та її колезі Марусі Звіробій через "погрози" в бік Президента України Володимира Зеленського.

 

 

"Слідчі центрального апарату ДБР у тісній співпраці та за оперативного супроводу СБУ скерували до Генеральної прокуратури проєкт повідомлення про підозру у погрозі вбивством щодо Президента чинній народній депутатці та громадянці", – поінформувала пресслужба бюро.

 

У ДБР нагадали, що 26 жовтня Федина і Звіробій здійснювали стрім-трансляцію із Facebook, під час якої "висловлювали погрози вбивством, адресовані Президенту Володимиру Зеленському, пов’язані з його державною діяльністю".

 

Дії Федини і Звіробій кваліфікували за ч.1 ст.346 ККУ (погроза вбивством щодо державного діяча).

 

Кілька тижнів тому, під час поїздки Зеленського на Донбас, Софія Федина разом із Марусею Звіробій висловили обурення тоном розмови Президента під час зустрічі з добровольцями на передовій.

 

Під час стріму Софія Федина, зокрема, заявила: "Президент, таке враження, думає, що він безсмертний. Там випадково може вибухнути граната, там обстріли бувають випадково. Найкрасивіше, щоб це все сталося під час московських обстрілів, коли хтось знову в білій сорочці припре на передову".

 

28.11.2019