У громаді на Франківщині створили добровільну пожежну команду.

 

 

У селі Прокурава Космацької ОТГ запрацювала добровільна пожежна команда. Місцеві мешканці створили її спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Польщі за підтримки програми «U-LEAD з Європою» в рамках проєкту «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах України». Про це інформує пресслужба Івано-Франківської ОДА.

 

Усі 12 добровольців пройшли спеціальні навчання у польських фахівців та інструкторів ДСНС в Івано-Франківській області. У день урочистого відкриття вони прийняли присягу, а керівник ДСНС області вручив їм посвідчення та пообіцяв подальшу співпрацю.

 

Приміщення для пожежної команди збудували силами мешканців села: одні допомагали працею, інші – матеріалами. Завдяки співпраці з ДСНС отримали пожежний автомобіль і спеціальне спорядження для добровольців. Ще декілька комплектів спорядження передали польські колеги – розповів перший заступник сільського голови Космацької ОТГ Іван Лесів.

 

 

За словами керівника проєкту, представника Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща Марека Ковальського, добровільні пожежні команди в Польщі дуже популярні, а участь у них є почесним обов’язком. Під час відвідин польських ґмін представникам українських громад демонстрували принципи роботи саме таких добровільних пожежних команд, які самі громади створюють, щоб гарантувати безпеку людей і майна на своїх територіях.

 

«Це практично перша добровільна пожежна команда в об’єднаній громаді області, в якій люди нестимуть службу на громадських засадах. Важливо, що це місцеві мешканці, які знають територію, а відтак зможуть ефективніше та швидше надавати допомогу в гасінні пожеж та інших надзвичайних ситуаціях», – зазначив начальник управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький.

 

Задум створити пожежну команду в селі Прокурава виник уже давно. Адже з центру громади, Космача, місцева пожежна команда їде до села 25-30 хвилин, а з Косова – ще довше. Тепер, як зазначають фахівці, завдяки роботі добровільної пожежної команди в селі Прокурава значно скоротиться час прибуття пожежного автомобіля: в межах Прокурави він становитиме до 10-12 хв., а до села Брустури – до 17 хв.

 

 

На прикладі функціонування команди добровольців села Прокурава тепер розпочнуть роботу з розвитку добровільної пожежної охорони в громаді та створення наступного підрозділу – в селі Брустури.

 

26.11.2019