«Українське втручання» у вибори в США було сфабриковане російськими спецслужбами.

Причому ця спецоперація Кремля з намаганням звинуватити Україну триває.

 

 

Колишня високопосадовиця Білого дому, англо-американська політологиня Фіона Гілл (Fiona Hill), котра є відомою дослідницею російської політики, розкритикувала спискову теорію, згідно з якою нібито в 2016 році в американські вибори втрутилася не стільки Росія, скільки Україна. Виступаючи на слуханнях щодо імпічменту Дональда Трампа у Комітеті з розвідки Палати представників Конґресу США, Гілл заявила, що захисники президента повторюють «вигадані історії» про українське втручання. За її словами, ця теорія є результатом кампанії з дезінформації, проведеної російськими спецслужбами. Про це повідомило радіо Voice of America.

 

Фіона Гілл зазначила, що звинувачення в «українському втручанні» базуються на діях невеликого числа українських активістів, які в 2016 році відкрито критикували Трампа або намагалися якимось чином зашкодити його іміджу. «Це були точкові спроби, незрівнянні з великомасштабною кампанією, яку провела Москва, намагаючись вплинути на результат виборів в США», – заявила політологиня.

 

Зі схожою позицією виступила авторитетна американська газета The New York Times.  Видання зазначає, що Росія упродовж декількох років вела кампанію, спрямовану на те, щоб перекласти відповідальність за втручання Кремля у президентські вибори в США на Україну. Починаючи з 2017 року, як вказує газета, Москва створювала інформаційний «коктейль», що складається як з абсолютно безглуздих і спростованих теорій змови, так і з достовірних фактів, щоб створити враження того, що сервер Національного комітету Демократичної партії, наприклад, був зламаний українцями, а не росіянами. За даними газети, співробітники російської розвідки передавали сфабриковані дані про «українське втручання» російським і українським бізнесменам, а ті, своєю чергою, надавали їх американським політикам і журналістам.

 

Як стверджує The New York Times, з покликом на джерела в американській розвідці, Росія досі намагається посіяти ворожнечу між своїми противниками. І ці зусилля Кремля досягають успіху з огляду на те, що нічим не обґрунтовані заяви про українське втручання з натхненням були підтримані багатьма республіканцями. Американські спецслужби припускають, що Москва посилить свої спроби поширити брехливу теорію про втручання України в міру наближення виборів 2020 року.

 

24.11.2019